Lechia zagra z Bogdanką w Pucharze Polski

Lechia Gdańsk zagra w Łęcznej z Bogdanką w meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Spotkania tej fazy zostały zaplanowane na 11 sierpnia.

Lechia, jako zespół z ekstraklasy, nie musiała grać w tej rundzie i czekała na rywala. ten miał wyłonić się spomiędzy dwóch zespołów - Stomilu Olsztyn oraz Bogdanki Łęczna. Długo wydawało się, że biało-zieloni udadzą się w krótszą podróż do Olsztyna.

Stomil bowiem prowadził po pierwszej połowie 1:0, a na 12 minut przed końcem spotkania 2:1. Ostatnie słowo należało jednak do gości z Bogdanki, którzy strzelili dwa gole, wygrali ten mecz 3:2 i Lechia w Łęcznej będzie walczyć o awans do 1/8 finału Pucharu Polski.