Lechia Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)

W drugim sobotnim meczu sparingowym Lechia Gdańsk wygrała z pierwszoligowym Zawiszą Bydgoszcz 1:0 (0:0). Bardzo dobrze w biało-zielonych barwach zaprezentował się testowany bramkarz, Michał Buchalik. Zwycięskiego gola dla Lechii strzelił Jakub Popielarz w 73 minucie spotkania.

Lechia: Buchalik - Deleu, Kożans, Janicki, Hajrapetjan (55 Brzeski) - Popielarz (55 Jaroszek), Kostrzewa, Poźniak (46 Pruchnik) - Kusiak (46 Zejglic - 64 Popielarz), Dawidowski, Łuczak.

W pierwszej połowie spotkania Lechia miała dwie dobre okazje bramkowe, których nie wykorzystali Tomasz Dawidowski i Kamil Poźniak. Zwycięski gol dla biało-zielonych padł w 73 minucie. Pięknym strzałem z blisko 25 metrów w długi róg bramki Zawiszy popisał się Jakub Popielarz. Ten piłkarz w przerwie opuścił boisko, ale wrócił na nie dziewięć minut przed strzeleniem gola, zmieniając kontuzjowanego Jakuba Zajglica.

W tym meczu szansę występu od trenera Tomasza Kafarskiego dostał junior Lechii, Piotr Jaroszek, urodzony w 1994 roku.