Lechia Gdańsk wygrała trzeci mecz sparingowy 6.07.2021 r. Biało-zieloni strzelili dwa gole Stomilowi. Szansę dostali młodzi gracze z Niemiec

Udostępnij:
Lechia Gdańsk wygrała z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn 2:0 w meczu sparingowym, który odbył się w Gniewinie. W zespole biało-zielonych testowani byli młodzi zawodnicy z Niemiec.

Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kristers Tobers (31), 2:0 Flavio Paixao (49)

Lechia: Alomerović (60 Mikułko) - Żukowski (60 Musolitin), Maloca (60 Nalepa), Tobers (50 Kopacz), Brylowski (60 Conrado) - Biegański (30 Sezonienko - 60 Koperski) - Sarpei (46 Niewiadomski - 60 Ceesay), Kałuziński (60 Makowski), Gajos (60 Kubicki), Gayret (46 Sumiński - 60 Durmus) - Paixao (60 Zwoliński)

Trener Piotr Stokowiec wykorzystał grę kontrolną z pierwszoligowcem, aby dać więcej czasu na boisku młodym zawodnikom oraz, żeby sprawdzić graczy z Niemiec, którzy przyjechali na testy sportowe. Stąd w podstawowym składzie na boisku pojawili się Kingsley Sarpei oraz Timur Gayret, a na lewej obronie zagrał Bartosz Brylowski. Ten ostatni wcześniej występował na środku defensywy.

Takie zestawienie składu z pewnością musiało odbić się na płynności gry w wykonaniu biało-zielonych. Stąd długo brakowało okazji bramkowych. W 17 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Kałuziński, ale trafił w zawodnika Stomilu i piłka wyleciała poza linię końcową boiska. Później w krótkim odstępie czasu dwukrotnie szczęścia próbował Flavio Paixao, ale strzelił najpierw obok słupka, a potem tuż nad poprzeczką. Lechia prowadzenie objęła w 31 minucie spotkania, kiedy z prawej strony boiska w pole karne dośrodkował Maciej Gajos, a Kristers Tobers z bliska skierował futbolówkę do siatki. Zawodnicy testowani pokazali się w pierwszej połowie. Gayret niczym specjalnym nie zachwycił. Sarpei zaprezentował się lepiej, starał się być aktywny, widać że ma drybling i szybkość, oddał też dwa niecelne strzały. O tym, czy będą mieli jeszcze szansę się pokazać w zespole biało-zielonych zadecyduje trener Piotr Stokowiec.

Druga połowa meczu zaczęła się od drugiego gola dla Lechii. Błędy defensywy Stomilu wykorzystał Flavio Paixao i pokonał bramkarza rywali. Chwilę później swojego gola szukał Kałuziński, ale po jego uderzeniu piłka przeleciała obok słupka. Na pół godziny na boisko weszli zawodnicy z podstawowego składu, ale to nie sprawiło, że było więcej akcji ofensywnych ze strony biało-zielonych. Tak naprawdę szansę bramkową miał Joseph Ceesay, ale Eryk Mirus nie dał się pokonać. Młody bramkarz z akademii Lechii w drugiej połowie spotkania wystąpił właśnie w barwach zespołu z Olsztyna. Na boisku w Gniewinie nic więcej już się nie wydarzyło i Lechia wygrała ze Stomilem 2:0.

To był czwarty sparing biało-zielonych w okresie przygotowawczym. Wcześniej pokonali Raków Częstochowa 4:2 i Lecha Poznań 1:0 oraz przegrali z Legią Warszawa 2:3. W piątek Lechia zakończy zgrupowanie w Gniewinie i przed wyjazdem do Gdańska rozegra sparing z beniaminkiem PKO Ekstraklasy, Radomiakiem.

Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn RELACJA NA ŻYWO

90 min. - koniec meczu. Lechia wygrała ze Stomilem 2:0

77 min. - groźny strzał Ceesaya, ale bramkarz Stomilu nie dał się zaskoczyć

75 min. - czas na przerwę, żeby zawodnicy mogli uzupełnić płyny

60 min. - w zespole Lechii na boisku pojawili się: Mikułko, Musolitin, Nalepa, Kopacz, Conrado, Koperski, Ceesay, Makowski, Kubicki, Durmus, Zwoliński

55 min. - dobry strzał z dystansu Kałuzińskiego, ale piłka w niewielkiej odległości przeleciała obok słupka bramki Stomilu

49 min. - gol dla Lechii! Paixao znalazł się w dobrej sytuacji i pokonał bramkarza zespołu z Olsztyna. Lechia - Stomil 2:0

46 min. - zmiany w Lechii: boisko opuścili Sarperi i Gayret, a w ich miejsce weszli Niewiadomski i Sumiński

46 min. - początek drugiej połowy

45 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia - Stomil 1:0

43 min. - kontra Lechii, w której finale Sarpei minął rywala, ale strzelił tuż nad poprzeczką

31 min. - Gol dla Lechii! Z prawej strony boiska w pole karne dośrodkował Gajos, a Tobers z bliska skierował futbolówkę do siatki. Lechia - Stomil 1:0!

30 min. - zmiana w Lechii: za Biegańskiego wszedł Sezonienko

25 min. - próbowali pokazać się testowani w Lechii zawodnicy, czyli Sarpei i Gayret. Przeprowadzili akcję, którą zakończył Sarpei bardzo niecelnym strzałem

24 min. - ponownie w roli głównej Paixao. Tym razem po strzale Flavio piłka poleciała tuż nad poprzeczką

22 min. - swojej szansy szukał Paixao, ale strzelił obok słupka

17 min. - strzał z dystansu oddał Kałuziński, ale piłka odbiła się od jednego z zawodników Stomilu i wyleciała poza boisko

10 min. - obie drużyny walczą w środku pola, ale brakuje okazji bramkowych

7 min. - spokojny początek sparingu

1 min. - początek meczu Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn

W zespole Lechii zagrają Kingsley Sarpei i Timur Gayret, którzy przyjechali na testy sportowe do zespołu biało-zielonych

"Gigant, który urodził się w niewłaściwym kraju". Były selekcjoner Francji żałuje, że nie zobaczy już na Euro Roberta Lewandowskiego