Lechia Gdańsk bez wyrazu w sparingu z Radomiakiem 9.07.2021 r. Biało-zieloni przegrali z beniaminkiem, a Kingsley Sarpei oblał testy

Lechia Gdańsk przegrała z Radomiakiem 0:2 na zakończenie zgrupowanie w Gniewinie. Do rozpoczęcia sezonu w PKO Ekstraklasie biało-zieloni będą trenować w Gdańsku.

Lechia Gdańsk - Radomiak 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Karol Angielski (47), 0:2 Mario Rondon (65)

Lechia: Alomerović (46 Kuciak) - Musolitin (63 Brylowski), Nalepa (63 Maloca), Tobers (63 Kopacz), Conrado (63 Pietrzak)- Makowski (63 Biegański) - Sarpei (46 Żukowski), Kubicki (63 Gajos), Kałuziński (46 Koperski), Durmus (63 Sezonienko)- Zwoliński (46 Paixao)

Lechia dobrze prezentowała się w dotychczasowych meczach sparingowych, ale spotkanie z beniaminkiem PKO Ekstraklasy było słabsze w wykonaniu podopiecznych trenera Piotra Stokowca. Kolejną szansę otrzymał na skrzydle Kingsley Sarpei, który nieźle pokazał się w meczu ze Stomilem Olsztyn. Z kolei Timur Gayret nie zyskał uznania w oczach sztabu szkoleniowego i nie zagra w zespole biało-zielonych.

Sarpei w spotkaniu z Radomiakiem wypadł bardzo słabo, nie był żadnym zagrożeniem dla defensywy Radomiaka i po meczu trener Piotr Stokowiec zdecydował, że ten zawodnik nie zagra w Lechii. Inna sprawa, że to w ogóle nie był udany mecz w wykonaniu gdańskiego zespołu. Lechia nie potrafiła stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywala, a z kolei Karol Angielski z Radomiaka był bliski szczęścia, ale trafił w boczną siatkę. W odpowiedzi tuż przed przerwą strzał oddał Mykoła Musolitin, ale bramkarz radomskiej drużyny złapał piłkę bez problemu.

W drugiej połowie po raz pierwszy w letnich sparingach pokazał się Dusan Kuciak, który wrócił do zespołu po urlopie spowodowanym udziałem w turnieju EURO 2020. I niemal od razu został pokonany. Z rzutu rożnego dośrodkował Miłosz Kozak, a Angielski popisał się celnym strzałem głową. Biało-zieloni próbowali odwrócić losy spotkania, ale strzały Conrado i Kristersa Tobersa były bardzo niecelne. Z kolei w 65 minucie biało-zieloni stracili piłkę w środku pola, a Mario Rondon w sytuacji sam na sam z Kuciakiem podwyższył prowadzenie Radomiaka. Rondon za chwilę mógł strzelić trzeciego gola, ale posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką. Lechia miała tak naprawdę jedną dobrą okazję bramkową w 86 minucie, kiedy wykazał się bramkarz Radomiaka w świetnym stylu broniąc strzał głową Flavio Paixao.

W Lechii na boisku nie pojawili się Miłosz Szczepański oraz Joseph Ceesay. Szczepański wraca do dyspozycji fizycznej po ciężkiej kontuzji i do gry ma być gotowy za około miesiąc. Z kolei Ceesay dostał wolne ze względu na lekki uraz. Z drużyną pożegnał się Sarpei, ale są szanse, że do biało-zielonych dołączą jeszcze nowi piłkarze.

We wcześniejszych sparingach Lechia pokonała Raków Częstochowa 3:2, Lecha Poznań 1:0 i Stomil Olsztyn 2:0 oraz przegrała z Legią Warszawa 2:3. We wtorek biało-zieloni rozegrają grę kontrolną z Chojniczanką na stadionie przy ul. Traugutta, ale to spotkanie będzie zamknięte dla publiczności. Ostatni sparing jest wstępnie zaplanowany na piątek (16.07) na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk. Ten mecz będzie otwarty, ale rywal nie jest jeszcze znany. Wiadomo tylko, że będzie to drużyna zagraniczna. Nowy sezon w PKO Ekstraklasie drużyna Lechii rozpocznie 24 lipca (godz. 17:30) meczem z Jagiellonią w Białymstoku. Pierwszy mecz ligowy w Gdańsku zagra 2 sierpnia (godz. 18:00) z Wisłą Płock.

Lechia Gdańsk - Radomiak NA ŻYWO

90 min. - koniec meczu. Lechia przegrała z Radomiakiem 0:2

86 min. - była szansa na kontaktowego gola, ale po strzale głową Paixao fantastyczną interwencją popisał się bramkarz Radomiaka

71 min. - Radomiak przed szansą na trzeciego gola, ale Rondon strzelił tuż nad poprzeczką

65 min. - gol dla Radomiaka! Strata w środku pola sprawiła, że Mario Rondon znalazł się w sytuacji sam na sam i posłał futbolówkę do siatki. Lechia - Radomiak 0:2

63 min. - zmiany w Lechii. Schodzą z boiska: Tobers, Nalepa, Musolitin, Conrado Kubicki, Makowski, Durmus, a wchodzą: Kopacz, Sezonienko, Gajos, Pietrzak, Brylowski, Maloca, Biegański

61 min. - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kubickiego głową strzelał Tobers, ale wysoko nad poprzeczką bramki Radomiaka

58 min. - strzał Conrado sprzed pola karnego, ale bardzo niecelny

47 min. - gol dla Radomiaka! Z rzutu rożnego dośrodkował Kozak, a Angielski strzałem głową pokonał Kuciaka. Lechia - Radomiak 0:1

46 min. - zmiany w Lechii. Boisko opuścili: Alomerović, Zwoliński, Kałuziński, Sarpei, a w ich miejsce weszli: Kuciak, Paixao, Koperski i Żukowski

46 min. - początek drugiej połowy meczu

45 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia - Radomiak 0:0

45 min. - ponownie Musolitin, ale po jego strzale piłkę bez problemów złapał bramkarz Radomiaka

42 min. - po akcji Conrado w strzeleckiej sytuacji znalazł się Musolitin, ale jego uderzenie zostało zablokowane

35 min. - na boisku nie dzieje się nic godnego uwagi

26 min. - dziś jest gorąco, więc krótka przerwa na wodę dla piłkarzy

18 min. - kolejna szansa Radomiaka. Zamieszanie w polu karnym Lechii po rzucie rożnym, ale zawodnik beniaminka strzelił w boczną siatkę

15 min. - mecz walki w środku pola, ale bez zagrożenia dla bramek obu zespołów

12 min. - mało składnych akcji z obu stron

7 min. - akcja Radomiaka, która zakończyła się strzałem Angielskiego w boczną siatkę

1 min. - początek meczu

Pazdan, Sobiech, Furman i Quintana wracają do ekstraklasy. "To ciekawe nazwiska, które mówią coś kibicom. To magnesy na stadiony"

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani