Lechia Gdańsk, Arka Gdyni i Chojniczanka Chojnice sprawdzą się w sparingach

KM
W piątek mecz reprezentacji Polski z Nigerią we Wrocławiu. Z przerwy w rozgrywkach korzystają pomorskie kluby. Arka sprawdzi się z pierwszoligową Olimpią Grudziądz, a Lechia Gdańsk z Chojniczanką Chojnice.

Przerwa w rozgrywkach klubów pierwszoligowych wynika z powołań do reprezentacji młodzieżowych. Spotkanie Chojniczanka Chojnice miało odbyć się w piątek 23 marca. Z chojnickiego klubu do kadry U-20 powołany został Adam Ryczkowski i Dominik Jończy. Mecz został przełożony na środę 11 kwietnia. Zamiast tego Chojniczanka Chojnice zagra w piątek na stadionie przy ul. Traugutta z gdańską Lechią, która ostatni sparing przegrała z trzecioligową Kotwicą Kołobrzeg. Z gdańskiego klubu powołany został Sławomir Peszko, który z powodu choroby nie wystąpi jednak w spotkaniu z Nigerią. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców. Zachęcamy do przeczytania relacji pomeczowej na naszym portalu.

Arka Gdynia, także korzysta z przerwy reprezentacyjnej i w piątek wyjedzie do Grudziądza, gdzie rozegra sparing z pierwszoligową Olimpią. Pierwszy gwizdek zaplanowany został na godz. 12:00. Olimpia w Nice 1. Lidze zajmuję 15. pozycję. Ostatni meczy, jednak wygrali z Drutex Bytovią-Bytów 2:1.

Lechia Gdańsk po przerwie reprezentacyjnej zagra w Kielcach z Koroną, z którą ostatnio biało-zieloni przegrali 0:5. Arka natomiast zmierzy się w Gdyni z warszawską Legią. Oba mecze zaplanowane są na Wielką Sobotę (31 marca). Chojniczanka Chojnice zagra w środę 28 marca z Rakowem Częstochowa.