Lębork: Dostali pieniądze na rewitalizację

  Lębork: Dostali pieniądze na rewitalizację

  Edyta Litwiniuk

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W gdańskim Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na przyznanie Lęborkowi ok. 9 mln zł na projekt pod hasłem "Rewitalizacja Centrum Lęborka" , realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.
  W ramach inwestycji o całkowitej wartości przeszło 13 mln zł realizowanych będzie kilka pomniejszych projektów. Najważniejszym z nich będzie przebudowa placu Pokoju. Koszt tej inwestycji to ok. 4 mln zł i zakłada ona całkowitą przebudowę placu. Miejsca parkingowe będą tylko na obrzeżach, na środku powstanie deptak z ławeczkami i fontanną.

  Po obu stronach rzeki Łeby na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul.
  Staromiejskiej powstaną bulwary z ławeczkami i oświetleniem. W projekcie przewidziano wybudowanie dwóch świetlic szkolnych przy Zespole Szkół nr 3 i Szkole Podstawowej nr 3. Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym powstanie sala gimnastyczna. Ponad 1,8 mln zł kosztować ma zagospodarowanie terenu wokół kościoła św. Jakuba Apostoła i przebudowa domu parafialnego.

  W projekcie rewitalizacji centrum miasta partnerem jest wspólnota mieszkaniowa z ul. Armii Krajowej 7, która dostanie pieniądze na remont elewacji swojej kamienicy. Na obszarze centrum o dodatkowe kamery rozbudowany zostanie miejski monitoring.

  - Projekt został najwyżej oceniony przez marszałka województwa i otrzymał aż 70 proc. dofinansowania. Dzięki tym inwestycjom za dwa lata będzie w Lęborku piękniej, bezpieczniej i wygodniej - mówi burmistrz Włodzimierz Klata.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo