Latocha Sambor uległ w dogrywce Piotrcovii

Zbigniew Brucki
W Tczewie potrzeba było dogrywki, by wyłonić zwyciężczynie pojedynku 1/8 Pucharu Polski szczypiornistek. Po godzinie gry Latocha Sambor remisował z Piotrcovią Piotrków Tryb. 30:30. Po dwóch pięciominutowych odsłonach dogrywki zwyciężyła Piotrcovia 36:33.

Po dwóch pięciominutowych odsłonach dogrywki zwyciężyła Piotrcovia 36:33.

Szkoleniowiec Piotrcovii, Robert Nowakowski do Tczewa nie zabrał Inny Krzysztoszek i Agaty Wypych, dając im, jak nam powiedział, odpocząć przed ważniejszym sobotnim meczem ligowym z KPR Jelenia Góra. Przeciw tczewiankom nie zagrała też Sylwia Lisewska, która w spotkaniu Superligi z SPR Lublin nabawiła się bolesnej kontuzji więzadeł krzyżowych.

- A pucharowe spotkanie? To był typowy mecz walki, bardzo wyrównany, z mnóstwem błędów z obu stron, który powinniśmy wygrać dość pewnie. Sami zresztą narobiliśmy sobie problemów popełniając w tym meczu aż 22 błędy techniczne. Gdyby przeciwnik był nieco lepszy na pewno przegralibyśmy - stwierdził Nowakowski.

Na usprawiedliwienie porażki gospodyń wypada dodać, że dwie z nich grały nie w pełni sił.

- Narzekały na bóle Mirosława Waldowska i Magda Krajewska, ale tuż przed meczem stwierdziły, że są w stanie walczyć - mówi trener Sambora Leszek Elbicki. - Jednak w czasie spotkania widać było, że Waldowska nie jest w stanie grać na 100 proc. Szybko więc weszła za nią Anita Kordunowska. A Krajewska? Moim zdaniem zagrała dobre zawody - dodał.

My dodajmy, że w tczewskim zespole udanie zadebiutowała Anna Musiał, niegdyś zawodniczka Vistal Łączpolu Gdynia. Już po tym jednym występie wydaje się, że 26-letnia rozgrywająca jest sporym wzmocnieniem Sambora. Przeciw Piotrcovii sprawdziła się w roli prowadzącej grę drużyny Sambora oraz w defensywie.

A jak toczył się pojedynek Sambora z Piotrcovią?
Po dziesięciu minutach przyjezdne prowadziły 7:2. Wydawało się, że rozgromią Sambora. Przełom nastąpił chwilę później, kiedy Agnieszka Dąbrowska nie wykorzystała kolejnego karnego dla Piotrcovii. Miejscowe szybko zmniejszyły dystans, a później wynik cały czas oscylował wokół remisu. Do 7 min. dogrywki...

Latocha Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Tryb. 30:30 (12:13), d. 33:36 (31:32)
Latocha Sambor: Rostankowska, Piotrowska - Jezierska 7, Kordunowska 6, Musiał 6, Belter 3, Krajewska 3, Czarnecka 3, Jakubowska 2, Waldowska 1, Wasilewska 1, J. Szlija 1, Sobieraj, Sabajtis.