Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łączenie PKO BP i Nordei zakończone

JKL
Łączenie PKO BP i Nordei zakończoneW kwietniu działalność rozpoczął PKO Bank Hipoteczny mający siedzibę w kompleksie Gdynia Waterfront
Łączenie PKO BP i Nordei zakończoneW kwietniu działalność rozpoczął PKO Bank Hipoteczny mający siedzibę w kompleksie Gdynia Waterfront Tomasz Bołt
PKO Bank Polski sfinalizował proces przejmowania części aktywów skandynawskiej Grupy Nordea AB w Polsce, czyli: Nordea Bank Polska, Nordea Finance Polska i Nordea Polska TUnŻ. Zakończył się ostatni etap łączenia PKO Bank Polska i Nordea Bank Polska. Fuzja operacyjna, polegająca na przeniesieniu danych ponad 300 tys. klientów przejętego banku do systemów informatycznych PKO BP, została sfinalizowana.

- Niespełna pół roku od fuzji prawnej i rok po sfinalizowaniu transakcji zakończyliśmy z sukcesem proces akwizycji, co czyni fuzję obu instytucji najszybciej przeprowadzoną do tej pory w Polsce. Proces integracji był pierwszym tego typu i tej skali wyzwaniem dla banku. Prócz korzyści czysto biznesowych, takich jak zwiększenie skali działalności i rozwój w nowych segmentach, przejęcie aktywów Nordei potwierdziło wysoką sprawność operacyjną PKO. Świadczy to o wysokich kompetencjach zespołu, całej organizacji i daje pewność realizacji zaplanowanych synergii - mówi Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Fuzja operacyjna oznacza, że obsługa klientów w placówkach i za pomocą systemów transakcyjnych dzięki przeniesieniu danych i obsługi produktów do systemów informatycznych PKO BP została w pełni  ujednolicona.

Klienci przejętego banku mają już zapewnioną obsługę we wszystkich placówkach PKO BP. Bank informuje, że karty debetowe będą funkcjonować do końca ich ważności, karty kredytowe i obciążeniowe zostały już wymienione. Bankowość elektroniczna "iPKONET" została zastąpiona przez "Nowe iPKO" lub "iPKO biznes", analogicznie usługa "Płacę z iPKONET" przez "Płacę z iPKO". Infolinia przejętego banku została zastąpiona przez Contact Center PKO Banku Polskiego.

Bank zakłada, że po integracji osiągnie zwrot z inwestycji w wysokości około 13 proc. Łączne szacowane korzyści z synergii w ramach akwizycji osiągną blisko 280 mln złotych rocznie od 2017 roku. Zgodnie z planem integracji przejętych aktywów, Nordea Polska TUnŻ pozostał oddzielną spółką w Grupie PKO Banku Polskiego i funkcjonuje obecnie pod marką PKO Ubezpieczenia. Leasingowo-faktoringowa spółka Nordea Finance została połączona z PKO Leasing.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki