Kradli w kościele

  Kradli w kościele

  Joanna Surażyńska, Edyta Łosińska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Serca, medaliki i inne wota dziękczynne skradziono z kościoła pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie. Sprawca wykorzystał moment, kiedy w kościele nikogo nie było.
  Zdarzenie miało miejsce we wtorek, najprawdopodobniej między godz. 12 a 15. O kradzież nietrudno, ponieważ świątynia przez cały dzień jest otwarta.

  - Sprawca zdjął ze ściany gablotę i wybił w niej szybę - mówi Krzysztof Lipski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. - W tym przypadku trudno wycenić straty.

  Jak mówią mieszkańcy Kościerzyny, to wyjątkowe świętokradztwo. Przedmioty miały dla wiernych wartość przede wszystkim duchową. Nikt się nie spodziewał, że mogą paść łupem złodzieja. Tym bardziej że ich wartość materialna jest znikoma.

  - Nie rozumiem, jak można ukraść cokolwiek z kościoła? - zastanawia się Zenon Bartosik z Kościerzyny. - Przecież wota dziękczynne zostawiają ludzie w podziękowaniu za łaski. Dla złodziei nie ma jednak nic świętego.

  Takie kradzieże, na szczęście, należą do rzadkości w powiecie kościerskim. Ostatnia miała miejsce kilka lat temu. Wówczas udało się zatrzymać sprawcę i udowodnić mu winę.

  - To czyny są wyjątkowo obrzydliwe - dodaje Krzysztof Lipski. - Zrobimy wszystko, aby zatrzymać sprawcę. Mamy już pewne podejrzenia. Złodziej może próbować sprzedać przedmioty.

  Niestety, nie udało nam się porozmawiać na ten temat z proboszczem parafii. Kilka dni temu wyjechał, aby wziąć udział w pogrzebie. O kradzieży został jednak poinformowany.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo