Koszykówka na Pomorzu: Trefl wydarł Polpharmie zwycięstwo z rąk, bolesna porażka Asseco [ZDJĘCIA]

Jeszcze 4,5 minuty przed ostatnią syreną Polpharma prowadziła w Sopocie różnicą 9 punktów, ale ostatecznie po świetnym finiszu Trefl wydarł rywalowi zwycięstwo z rąk. Bolesną porażkę ponieśli natomiast w poniedziałek gracze Asseco Gdynia.

Pojedynek Trefla z Polpharmą był arcyważny dla obu zespołów. Drużyny te walczą bowiem w dolnej połówce tabeli. Można powiedzieć, że w tym momencie w zdecydowanie gorszej pozycji jest nawet Trefl, który w tym sezonie przegrywał prawie wszystko, co tylko można było przegrać. Kilka porażek poniósł w żenujących okolicznościach na samym finiszu.

Tym razem jednak sytuacja było nieco inna, bo to Polpharma zaraziła się od Trefla wirusem przegrania wygranego meczu. Jeszcze na 4,5 minuty przed ostatnią syreną starogardzianie prowadzili w Sopocie 60:51. I... więcej punktów w tym spotkaniu zdobyć już nie zdołali. A Trefl pokazał w końcówce charakter, co w tym sezonie podopiecznym trenera Zorana Marticia nie zdarzało się zbyt często.

Zwycięstwo Trefl w dużej mierze zawdzięcza bardzo dobrej postawie, zwłaszcza w ostatnich minutach, Piotra Śmigielskiego (19 punktów, 5 zbiórek, 3 asysty). W Polpharmie natomiast szalał jak zwykle Michael Hicks (24 punkty, 6 zbiórek, 4 asysty).

Niestety, to nie był udany dzień dla koszykarzy Asseco. Gdynianie rozstali rozgromieni na własnym terenie przez Anwil Włocławek. Porażka boli tym bardziej, że nasi koszykarze w zasadzie byli w tej batalii bezradni, a nawet można pokusić się o stwierdzenie, że nie podjęli walki z rywalem.

Gdynianom przede wszystkim brakowało skuteczności, ale i popełniali masę niewymuszonych błędów. Przy 22 stratach ciężko prowadzić z rywalem wyrównaną batalię, nie mówiąc już nawet o zwycięstwie. Anwil wygrał całkowicie zasłużenie, bo prowadził z Asseco od początku meczu aż do ostatniej syreny.

Przypomnijmy, w tabeli TBL najwyżej z pomorskich zespołów plasuje się ekipa Energi Czarnych Słupsk (5. miejsce), Asseco jest na 7. lokacie, Polpharma - 13., a Trefl - 14.

Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gdański 66:60 (8:17, 20:11, 17:13, 21:19)

Trefl: Śmigielski 19, Duren 15, Majok 12 (11 zb), Bilinovac 6, Krefft 6, Stefaniak 3, Stefański 2, Dzierżak 2, Dutkiewicz 1, Kolenda 0, Motylewski 0.

Polpharma: Hicks 24, Flieger 15, Dee 5, Kinloch 4, Paliukenas 4, Mirković 4, Diduszko 4, Grujić 0, Szymański 0.