Koszykówka na Pomorzu: Demolka Asseco Gdynia w drugiej połowie, ważne zwycięstwo Energi Czarnych

Lukasz Capar
Koszykarze Asseco Gdynia rozegrali kapitalną drugą połowę spotkanie i pewnie ograli na własnym terenie BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 89:68. Ważne zwycięstwo zanotowali się zawodnicy Energi Czarnych Słupsk, którzy pokonali Polski Cukier Toruń 78:71.

W pierwszej połowie spotkania w Gdyni właściwie nic nie wskazywało na to, że gospodarze będą mieli łatwą przeprawę w tym pojedynku. To goście nawet nieznacznie przeważali. W przerwie w szatni gdyńskiej ekipy musiało paść jednak kilka mocnych słów, bo na trzecią kwartę koszykarze Asseco wybiegli bardziej zmobilizowani i powoli zaczęli odrabiać straty.

Prawdziwa demolka nastąpiła jednak dopiero w ostatniej odsłonie spotkania, którą gdynianie wygrali aż 28:6! Znakomite spotkanie rozegrali zwłaszcza Przemysław Żołnierewicz, Filip Matczak i Anthony Hickey, którzy zdobyli aż 58 z 89 punktów swojej drużyny w całym meczu.

Mniej emocji było w pojedynku Energi Czarnych z Polskim Cukrem Toruń. Już od drugiej części pierwszej kwarty gospodarze zaczęli powoli uciekać rywalowi i z czasem powiększali przewagę, która tuż przed końcem trzeciej odsłony sięgnęła już 19 punktów. Mimo że rywale w ostatniej partii odrobili część strat, na więcej w tej batalii stać ich już nie było.

W tabeli Tauron Basket Ligi z pomorskich zespół najwyżej plasują się koszykarze Energi Czarnych Słupsk (5. miejsce). Niżej są Asseco Gdynia (8. miejsce), Polpharma Starogard Gdański (13) i Trefl Sopot (15).

Asseco Gdynia - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 89:68 (22:26, 18:20, 21:16, 28:6)

Asseco: Żołnierewicz 22, Matczak 18, Hickey 18, Frasunkiewicz 15, Kaplanović 6, Kowalczyk 7, Parzeński 3, Szczotka 0 (11 zb).

BM Slam Stal: Millage 18, Nikołow 16, Sroka 11, Ochońko 11, Wangmene 4, Żurawski 3, Zębski 3, Kaczmarzyk 2, Suliński 0, Delaney 0.