Koszykarze Trefla Sopot słabsi od Turowa Zgorzelec [ZDJĘCIA, WIDEO]

Paweł Durkiewicz
Przemek Świderski / Dziennik Bałtycki
Trzy kolejne wygrane mecze na wyjeździe na początek, a następnie trzy porażki z rzędu już na własnym parkiecie - oto kuriozalny dorobek koszykarzy Trefla w drugim etapie Tauron Basket Ligi. W środę sopocianie ponownie nie wykorzystali atutu swojej hali - w Ergo Arenie przegrali z PGE Turowem Zgorzelec 74:82.

Gracze prowadzeni przez trenera Mariusza Niedbalskiego rozpoczęli od mocnego uderzenia, bo tak trzeba nazwać prowadzenie 15:0 po nieco ponad 3 minutach gry. Świetnie w początkowym fragmencie spisywali się Filip Dylewicz i Kurt Looby, który w samej pierwszej kwarcie zaliczył trzy bardzo efektowne wsady do kosza.

Niestety, szybko zbudowana wysoka przewaga zupełnie uśpiła wicemistrzów Polski, którzy stracili gdzieś impet z pierwszych minut. W drugiej kwarcie Turów odpowiedział swoją, jeszcze efektowniejszą serią - 17:0! Wskutek tego w 17 minucie meczu zgorzelczanie prowadzili już 32:40.

Koszykarzom Trefla udało się kilkakrotnie dogonić rywali w trzeciej odsłonie, jednak po każdym natarciu naszego zespołu Turów szybko opanowywał sytuację. W grze żółto-czarnych, podobnie jak w poprzednich meczach, raziła kompletna bezradność w ataku. Sprawa wyjaśniła się w ostatniej części, w której mądrze grający zgorzelczanie pewnie przypieczętowali swoje zasłużone zwycięstwo.

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 74:82 (25:17, 14:25, 11:11, 24:29)

Trefl: Dylewicz 19 (2), Harrington 15 (2), Spralja 10 (2), Waczyński 9 (1), Looby 9, Stefański 4, Turner 4, Davis 2, Michalak 2, Dąbrowski 0

PGE Turów: Robinson 17 (2), Opacak 15 (2), Cel 14 (2), Chyliński 13 (2), Kulig 10, Jackson 9, Micić 2, Żigeranović 2, Aleksić 0.

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!