Koszykarskie derby Pomorza. Asseco Gdynia rozbiło Polpharmę Starogard Gdański

Przemek Swiderski
Koszykarze Asseco Gdynia rozbili na własnym parkiecie Polpharmę Starogard Gdański. Można powiedzieć, że klub z Kociewia wręcz skompromitował się, bo rzucił w meczu zaledwie... 45 punktów.

W ostatnim czasie wydawało się, że klub z Kociewia zaczyna kierować się na dobrą drogę. Zespół Tomasza Jankowskiego odniósł dwa ligowe zwycięstwa i wlał w serca kibiców nadzieję. Niestety, tylko chwilo. Demony przeszłości znowu wróciły do Polpharmy.

Jeszcze nie tak dawno Polpharma miała na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo. Drużyną, która dała się ograć starogardzianom, była ekipa... Asseco Gdynia. Warto jednak zaznaczyć, że w pierwszej rundzie gdynianie przegrali na parkiecie rywala zaledwie jednym punktem.

W rewanżu przed własną publicznością Asseco nie dało Polpharmie żadnych szans, bezlitośnie obnażająć wszystkie słabości rywala. O ile jeszcze w pierwszej połowie goście starali się walczyć, o tyle już w drugiej dali się całkowicie zdominować. W konsekwencji ulegli w derbach Pomorza ekipie Asseco aż 45:71. Warty zauważenia jest fakt, że w trzeciej kwarcie tego pojedynku Polpharma zdobyła zaledwie... 5 punktów.

W kolejnym meczu Asseco zmierzy się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg (sobota, godz. 18), a Polpharma zagra u siebie z PGE Turowem Zgorzelec (sobota, godz. 17).

Asseco Gdynia - Polpharma Starogard Gd. 71:45 (17:8, 18:18, 23:5, 13:14)