Koszykarki VBW Arki Gdynia zdobyły Puchar Polski! W Arenie Gdynia musiały stoczyć zacięty mecz w finale z CCC Polkowice ZDJĘCIA

Koszykarki VBW Arki Gdynia w finale Suzuki Pucharu Polski pokonały CCC Polkowice Karolina Misztal
Suzuki Puchar Polski w koszykówce kobiet 2021. Dwie najlepsze obecnie żeńskie drużyny spotkały się w niedzielę, 7 marca w finale krajowego pucharu w Arenie Gdynia. VBW Arka Gdynia oraz CCC Polkowice rozegrały emocjonujący mecz, w którym górą były gospodynie - 69:65.

Suzuki Puchar Polski w koszykówce kobiet 2021

Finałowy mecz koszykarek VBW Arki Gdynia i CCC Polkowice był ozdobą turnieju finałowego Pucharu Polski. W niedzielę, 7 marca w Arenie Gdynia spotkały się drużyny, które były typowane do gry o trofeum. Zespół trenera Gundarsa Vētry musiał się jednak mocno postarać, aby dopiąć swego. W dwóch pierwszych kwartach meczu z polkowiczankami nasze zawodniczki nie mogły złapać odpowiedniego rytmu. Na CCC "zemściła się" jednak wąska rotacja i w dalszej części meczu to VBW Arka odzyskała pozycję, a w efekcie wypracowała skromną przewagę.

Najlepszą koszykarką w zespole VBW Arki była w niedzielę Artemis Spanou. Greczynka zdobyła 21 punktów i miała 4 zbiórki. Wspierały ją Barbora Balintova (13 punktów, 7 zbiórek i 8 asyst) oraz Laura Miškinienė (7 punktów i 7 zbiórek).

W zespole CCC wyróżniła się Amerykanka Aaryn Ellenberg-Wiley, która zdobyła 27 punktów, miała 9 zbiórek i 2 asysty. Dobre spotkanie zaliczyły także Keisha Hampton (21 punktów i 7 zbiórek) oraz Dragana Stanković (10 punktów, 8 zbiórek i 1 asysta).

Awans do półfinałów obie drużyny zapewniły sobie w sobotę w Gdyni. VBW Arka okazała się lepsza od Pszczółki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin 85:81 (22:21, 24:18, 16:19, 23:23), a CCC od Basketu 25 Bydgoszcz 70:68 (8:13, 20:25, 25:16, 17:14).

VBW Arka Gdynia - CCC Polkowice 69:65 (13:16, 16:20, 21:12, 19:17)