Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kościerzyna i Wdzydze nocą. Zachwycające Kaszuby w obiektywie Dawida Miłto

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Kościerzyna na nocnych zdjęciach Dawida Miłto po prostu zachwyca. Mieszkaniec jak zwykle na swoich fotografiach uchwycił miasto w wyjątkowy sposób.
Kościerzyna na nocnych zdjęciach Dawida Miłto po prostu zachwyca. Mieszkaniec jak zwykle na swoich fotografiach uchwycił miasto w wyjątkowy sposób. Dawid Miłto
Jak wygląda Kościerzyna, kiedy wszyscy idą spać? Zachwycająco! Dawid Miłto, mieszkaniec powiatu kościerskiego wykonał niesamowite ujęcia. Na jego zdjęciach znalazła się nie tylko nocna Kościerzyna, ale także Wdzydze z wieżą widokową i przystanią.

Kościerzyna z lotu ptaka nocą

Kościerzyna jest jednym z ładniejszych miast na Kaszubach z wieloma atrakcjami. Doskonale wiadomo, jak wygląda w dzień. Jednak co ciekawe, równie zachwycająca jest nocą. O czym można się przekonać na zdjęciach Dawida Miłto, mieszkańca Kościerzyny.

Ulice skąpane w mroku wyglądają tajemniczo. Niektóre, dzięki oświetleniu, zyskują zupełnie nową odsłonę.

Warto dodać, że zdjęcia wykonane są z góry, zatem ich efekt jest jeszcze bardziej spektakularny. Dawid Miłto jak zwykle wykazał się wyjątkową spostrzegawczością, kreatywnością, a także umiejętnością obserwacji. Ma na swoim koncie wiele zdjęć z różnych ciekawych miejsc pokazując je w zupełnie nowym świetle.

Mieszkaniec Kościerzyny wybrał się także do Wdzydz, gdzie również wykonał nocne zdjęcia. Pięknie oświetlona Stanica Wodna PTTK z nową promenadą czarują.

Tymczasem warto nadmienić, że Kościerzyna to nie tylko miasto pełne uroku, ale także ciekawą historią, liczącą ponad 600 lat. Jak możemy przeczytać na stronie Urzędu Miasta, historycy językoznawstwa nazwę miasta wywodzą od rzeczownika "kościerz" (zarośla, krzewy). Kościerzyna należy do starych osad słowiańskich, znanych już w XIII wieku jako posiadłość książąt pomorskich. Jej najwcześniejsze dzieje jako osady ludzkiej sięgają jednakże czasów prehistorycznych, z których pochodzą ślady w postaci grobów skrzynkowych odkrytych na szczątkach cmentarzysk. Pierwsza pisaną wzmiankę i swą najdawniejszą nazwę Costerina zawdzięcza miasto księciu Mściwojowi II, który dokumentem z 1284 roku nadał osadę wraz z okoliczną ziemią Pirsna swej krewniaczce, księżnej Gertrudzie. Wśród 22 miejscowości tej ziemi, o których była mowa w nadaniu, pierwsza wymieniona została Costerina. Nazwa miasta pojawia się w starych dokumentach jeszcze dwukrotnie: w przywileju z 1291 roku i w akcie sprzedaży z 1312 roku.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Zobacz też na dziennikbaltycki.pl:

Urbex na Pomorzu - gdzie i co możesz zwiedzić z nutką dreszczyku?

Urbex Pomorze: Zamek w Łapalicach, stary szpital, kościół. ...

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki