MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus na Pomorzu 27.06.2020. Zakażone 4 kolejne osoby z pow. malborskiego. SARS-CoV-2 wykryto u 653 Pomorzan. Chorych znacznie więcej?

Na Pomorzu wykryto zakażenie wirusem u 653 osób. Liczba Pomorzan, którzy mieli kontakt z koronawirusem i przeszli bezobjawowo Covid-19, może być nawet kilkadziesiąt razy większa!
Na Pomorzu wykryto zakażenie wirusem u 653 osób. Liczba Pomorzan, którzy mieli kontakt z koronawirusem i przeszli bezobjawowo Covid-19, może być nawet kilkadziesiąt razy większa! Przemyslaw Swiderski
W sobotę 27.06.2020 r. u czterech osób z powiatu malborskiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Jest nastolatka, jedna osoba w średnim wieku oraz dwie osoby starsze. Łącznie na Pomorzu wykryto zakażenie wirusem u 653 osób. Jednak liczba Pomorzan, którzy mieli kontakt z koronawirusem i przeszli bezobjawowo Covid-19, może być nawet kilkadziesiąt razy większa!

Koronawirus na Pomorzu 27.06.2020

Według sobotniego raportu pomorskiego sanepidu, koronawirusa wykryto u 4 mieszkańców powiatu malborskiego: kobiety i mężczyzny w starszym, mężczyzny w średnim wieku oraz nastolatki.

Łącznie na Pomorzu wykryto zakażenie wirusem u 653 osób.

Koronawirus w powiecie malborskim 27.06.2020

To nowe ognisko w powiecie malborskim, które w dobowych raportach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku jest klasyfikowane od początku bieżącego tygodnia, a dokładnie od wtorku (23.06.2020). Początkowo określane było jako "zakład produkcyjny/ognisko rodzinne" i ujęci przy nim byli tylko mieszkańcy powiatu malborskiego. Sposób przedstawienia informacji w raporcie WSSE wskazuje na to, że źródłem jest zakład, skąd koronawirus został przeniesiony na członków rodzin.

Od czwartku (25.06.2020) w raportach sanepidu mamy już do czynienia z zapisem w liczbie mnogiej: "ognisko związane z dwoma zakładami produkcyjnymi/rodzinne" i oprócz powiatu malborskiego pojawia się też gdański.

Obecnie (27.06.2020) obejmuje ono "24 przypadki zakażenia (w tym 15 pracowników), powiat malborski, powiat gdański".

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o jeden z malborskich zakładów. Poprosiliśmy w sanepidzie o informacje na temat sytuacji epidemicznej w tej firmie.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku informuje, że wszystkie osoby pracujące w zakładzie z listy podanej przez właściciela są objęte kwarantanną wraz z rodzinami, natomiast osoby z wynikiem pozytywnym (osoby z wykrytym koronawirusem SARS-CoV-2) są w izolacji domowej z rodzinami. Badania przeprowadzono u wszystkich pracowników, natomiast osoby z kontaktu zostaną przebadanie w stosownym terminie. Zakład jest zamknięty - odpowiada nam malborski sanepid.

CZYTAJ WIĘCEJ NT. OGNISKA ZAKAŻEŃ W POW. MALBORSKIM

Powiat malborski znajduje się obecnie na 3 miejscu w województwie pomorskim pod kątem zakażeń. Od początku epidemii potwierdzono 57 zachorowań. Według stanu na poranek 27 czerwca więcej jest tylko w Gdańsku (218) i powiecie wejherowskim (147).

Koronawirus w Polsce 27.06.2020

W Polsce stwierdzono w sobotę 27.06.2020 r. 319 nowych przypadków zakażenia Covid-19. Łącznie do tej pory potwierdzono zakażenie u 33 714 osób (w tym 653 na Pomorzu), a 1435 z nich zmarło.

Czy jednak oficjalne dane, dotyczące liczby zakażeń, nie są zaniżone? Z badań naukowców wynika, że ponad 90 zakażonych przechodzi kontakt z koronawirusem bez żadnych objawów.

Podczas ostatniej konferencji prasowej minister Łukasz Szumowski powiedział, że kontakt z wirusem miało już 1,5 proc. Polaków. Według Ministerstwa Zdrowia odsetek nierozpoznanych przypadków wynosi od 92 do 98 proc.

Z tego należy wnioskować, że kontakt z wirusem mogło mieć już ponad 32 tysiące mieszkańców Pomorza.

Najnowsze informacje z regionu o zagrożeniu koronawirusem!

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki