MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs Karole juz po raz osiemnasty

Anna Moskal
Ceremonia rozdania Karoli corocznie odbywa się w uroczystej oprawie. Na zdjęciu ubiegłoroczna gala
Ceremonia rozdania Karoli corocznie odbywa się w uroczystej oprawie. Na zdjęciu ubiegłoroczna gala archiwum prywatne
Młodzi ludzie są świadomi, że najlepszym czasem na rozwój i początek kariery są studia. To właśnie dla nich już po raz osiemnasty organizowany jest na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej Konkurs Karole. O nagrodę ubiegać się będą najzdolniejsi studenci Wydziału Zarządzania i Ekonomii, którzy wykonali prace projektowe w ramach jednej z pięciu kategorii: innowacje i planowanie produktu, biznesplan, plan marketingowy, badania marketingowe oraz zarządzanie przedsięwzięciami z wykorzystaniem MS Project.

Prace pisane są pod okiem prowadzących, na podstawie rzeczywistej sytuacji rynkowej w wybranych przez studentów firmach. W jednej kategorii jest nominowanych od 4 do 6 prac, które są następnie oceniane przez trzyosobowe kapituły konkursu (osobne dla każdej kategorii).

Najlepsi studenci zostaną wyłonieni na uroczystej gali finałowej, która odbędzie się w kwietniu. Udział w niej biorą nie tylko finaliści, ale również władze wydziału i uczelni, miasta Gdańska oraz przedstawiciele trójmiejskiego środowiska biznesu. Oprócz symbolicznej statuetki oraz dyplomu honorowego, laureaci otrzymują atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmy wspierające ideę konkursu. Po wręczeniu nagród zwycięzcy mogą uczcić swój sukces podczas uroczystego bankietu.

Studenci nie są jedynie uczestnikami konkursu. Organizacją całego przedsięwzięcia zajęli się studenci Politechniki Gdańskiej, członkowie Międzywydziałowego Koła Naukowego Project Management. Konkurs daje możliwość rozwoju nie tylko uczestnikom, ale również organizatorom, którzy mogą pogłębiać swoje umiejętności związane z dziedziną zarządzania projektami.

Z inicjatywą zorganizowania konkursu wyszło trzech wykładowców Wydziału Zarządzania i Ekonomii: dr inż. hab. Marek Wirkus, dr inż. Jerzy Koszałka oraz mgr inż. Władysław Stachowski. Pierwsze rozdanie Karoli odbyło się 25 lutego 1993 roku. Przez 18 lat w konkursie brało udział ponad 500 studentów. Z roku na rok widać coraz większy rozwój konkursu, dzięki czemu wyrobił sobie trwałą pozycję na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, a także został spopularyzowany wśród gdańskiego środowiska gospodarczego.

Dlaczego Karole? Prof. Karol Adamicki był wybitnym polskim uczonym, twórcą naukowych podstaw organizacji i zarządzania, prekursorem nauki o kierowaniu. Profesor był jednym z pierwszych, którzy doceniali połączenie teorii naukowych z praktyką w biznesie. Działania prof. Adamickiego obalają tezę wystawianą przez niektórych przedstawicieli świata gospodarki, że teoria zdobywana na studiach oderwana jest od rzeczywistości. Tak samo konkurs Karole udowadnia, że w biznesie teoria powinna iść na równi z praktyką.

Celem konkursu nie jest jedynie czerpanie korzyści przez studentów, organizatorzy za jedno z głównych zadań stawiają sobie uświadomienie przedsiębiorcom zalet wynikających z aktywnej współpracy ze studentami. Coraz więcej trójmiejskich firm decyduje się na współpracę z Karolami, a laureaci konkursu otrzymują interesujące propozycje pracy. Potwierdza to potrzebę nawiązywania kontaktów między przedsiębiorstwami a środowiskiem studentów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki