Konferencja "Techniki Dobrej Edukacji" w Gdańsku. Nowe rozwiązania technologiczne w oświacie ZDJĘCIA

AMNZaktualizowano 
- Było bardzo ciekawie. Udało się poddać dyskusji metody naszych działań jako Stowarzyszenia Dobrej Edukacji. Wnioski, jakie wyciągnęliśmy z dyskusji, są konstruktywne – tak pierwszy dzień konferencji pt. „Techniki Dobrej Edukacji” podsumowała Katarzyna Hall, posłanka i prezes SDE, które organizuje dwudniowe spotkanie na Uniwersytecie Gdańskim.

Konferencja już dziś przyciągnęła nad morze nie tylko specjalistów ds. oświaty z naszego województwa, ale i z Warszawy, m.in. z Instytutu Badań Edukacyjnych. Wspólnie dokonali przeglądu innowacji, które mogą lub już się sprawdzają w szkołach.

- Na razie nasze stowarzyszenie prowadzi dwie Akademie Dobrej Edukacji. Podczas tego spotkania szukaliśmy narzędzi, które pozwolą jeszcze poprawić jakość naszej pracy – mówiła Katarzyna Hall.

Podkreślała przy tym, że SDE samo też stało się inspiracją dla innych organizacji. - Nie brakowało środowisk, które deklarowały, że również będą pracować naszymi metodami.

W środę uczestnicy konferencji skupią się natomiast na różnego rodzaju elektronicznych materiałach edukacyjnych.

- W latach 2014-2017 będą stopniowo wchodzić rozwiązania przyznające szkołom podstawowym i gimnazjom środki na podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe, które szkoły te będą mogły wydać także na materiały elektroniczne. Dodatkowo od 2015 roku zaczną być dostępne bezpłatne e-podręczniki do wielu przedmiotów – tłumacza organizatorzy konferencji. - Jest już obecnie na rynku szereg elektronicznych materiałów edukacyjnych, a także rozwiązań technologicznych, mogących pomagać uczniom i nauczycielom organizować swoją pracę. Chcemy poddać dyskusji, jakiego rodzaju elektroniczne materiały edukacyjne i rozwiązania technologiczne mogą być najbardziej przydatne.

Więcej na temat konferencji oraz SDE na stronie technikidobrejedukacji.blogspot.com.

Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie