Komendant wojewódzki zbada sprawę Prabut

  Komendant wojewódzki zbada sprawę Prabut

  Łukasz Bartosiak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku błyskawicznie zareagowała na niepokojące doniesienia o haniebnym postępowaniu policjantów z Prabut. To efekt naszego czwartkowego artykułu o policyjnym terrorze w tym mieście.
  - Komendant wojewódzki nadinsp. Krzysztof Starańczak w celu obiektywnego i starannego wyjaśnienia sprawy polecił wszcząć postępowanie wewnętrzne Wydziału Kontroli KWP - poinformował Błażej Bąkiewicz z zespołu komunikacji społecznej KWP. - Sprawa została też przekazana do Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Oba dochodzenia będą toczyły się niezależnie od postępowań prokuratury i Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.


  Dzisiaj kwidzyński prokurator rejonowy Mirosław Andryskowski zawiezie akta trzech spraw do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Pierwsza z nich dotyczy śmierci Zbigniewa Barbarewicza, który zginął potrącony przez samochód po tym, jak policjanci mieli go wywieźć do lasu. Pozostałe dwie wszczęto w oparciu o zeznania osób, które też oskarżają funkcjonariuszy o wywożenie do lasu oraz pobicia. Jedna z tych spraw została przekazana do śledczych przez kwidzyńskiego komendanta mł. insp. Józefa Kowalika.

  Jeśli zarzuty się potwierdzą, policjantom grożą m.in. nagana, degradacja lub nawet wydalenie ze służby. Komendant Starańczak zapowiedział, że pierwsze decyzje powinny zapaść na początku przyszłego tygodnia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo