Kolekcja Kino Latino z "Polską Dziennikiem Bałtyckim"!

  Kolekcja Kino Latino z "Polską Dziennikiem Bałtyckim"!

  Henryk Tronowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wraz z czwartkowym wydaniem "Polski Dziennika Bałtyckiego" - i tak teraz będzie co czwartek - miłośnicy kina popularnego na DVD będą mogli kupić pakiet z dwoma hiszpańskim filmami w nowej naszej kolekcji Kino Latino.
  W cyklu zostaną zaprezentowane najlepsze pozycje współczesnego kina hiszpańskiego i latynoamerykańskiego. W kolekcji znajdzie się 13 filmów najwybitniejszych latynoskich reżyserów ostatnich lat. Jutro zaczynamy od pakietu, który składa się z thrillera "Czas policzony" oraz komedii "Dni futbolu".

  "Czas policzony" to dramat z dreszczykiem. Opowieść o dwojgu młodych ludziach mocno igrających z życiem.
  Antonio, trzydziestoletni baskijski terrorysta, szykuje zamach bombowy na główną komendę policji w Madrycie. Plany Antonia komplikują się, gdy wikła się w ognisty romans z osiemnastoletnią Charo, narkomanką ze stołecznego półświatka.

  Film zdobył osiem statuetek w konkursie Goyi, ale pojawiły się także opinie, że "Czas policzony" gloryfikuje terroryzm, a z terrorysty robi bohatera tragicznego. Nie bez wpływu na to mogła być sugestywna aktorska kreacja Carmelo Gómeza, odtwórcy roli Antonia. Postać jego partnerki zagrała Ruth Gabriel. Film reżyserował Imanol Uribe, autor głośnego dramatu "Morderstwo podczas pełni".

  Z kolei "Dni futbolu" to zabawna opowieść o grupie postrzelonych kumpli, którzy postanawiają reaktywować drużynę piłkarską z czasów młodości. Film porównywany jest do zabawnej historii o angielskich amatorach striptizerach z pamiętnej komedii "Goło i wesoło".

  Jorge ma 30 lat i uważa, że w jego życiu gorzej już być nie może. Praca go przygnębia, a gdy się oświadcza uroczej panience, ta jego awanse odrzuca. Podobnie dzieje się z przyjacielem Jorge, Ramónem, który bezskutecznie walczy z łysiną. A znów Gonzalo nie może zdecydować się, czy ma się poświęcić studiom, czy też szukać dziewczyny.

  Carlos marzy o karierze aktorskiej. Miguel jest policjantem, który marzy o wykonywaniu poetyckich piosenek, czym irytuje żonę. Jedyny w tym gronie, który wydaje się kontrolować swoje życie, to Antonio, mimo że właśnie wyszedł z więzienia. Ale wszyscy panowie dochodzą do zgodnego wniosku, że najwyższy czas, aby zerwać z dotychczasowym monotonnym trybem życia. I tak rodzi się pomysł, aby reaktywować drużynę piłkarską, taką, jaką tworzyli za młodu. Na początek stawiają sobie za cel zdobyć puchar siódmej ligi.
  Reżyseria Davida Serrano.

  Pakiet obu jutrzejszych filmów razem z "Polską Dziennikiem Bałtyckim" będzie kosztować jedynie 4,99 zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo