Kolejowe show z bezpiecznym przejazdem

  Kolejowe show z bezpiecznym przejazdem

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Od piątku do niedzieli w Słupsku trwać będą Dni Techniki Kolejowej.
  Druga edycja tej imprezy, którą zaplanowano w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce, w Słupsku rozpocznie się w piątek w samo południe w sali NOT przy ul. Garncarskiej 4. W ramach seminarium "Historia i nowoczesność transportu kolejowego w Słupsku" przygotowano wykłady nie tylko o historii stalowych szlaków na słupskiej ziemi, ale też prelekcje "Struktura organizacyjna grupy PKP" oraz "Nowoczesne rozwiązania techniczne stosowane przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe.

  W weekend impreza przeniesie się na peron 1 słupskiego dworca. W sobotę w godz. 10-16 i w niedzielę od 10 do 14 wszyscy chętni będą mogli zwiedzić m.in. pociąg sieciowy i specjalny, kursujący po szynach samochód do pomiarów, a także wejść do kabiny elektrowozu, szynobusu czy zmodernizowanego składu Szybkiej Kolei Miejskiej.

  W sobotę w godz. 10-15.30 odbywać się będą wyścigi drezyn ręcznych. W tym samym czasie w podziemiach słupskiego dworca zaplanowano zawody strzeleckie z wiatrówki. W dworcowej świetlicy zorganizowana będzie wystawa sztandarów kolejowych, zdjęć, pucharów, kronik, albumów, medali, znaczków pocztowych i turystycznych. Specjalne stoiska rozstawią spółki kolejowe - PKP Przewozy Regionalne, Intercity, SKM, Polskie Linie Kolejowe, Dworce, Energetyka, Cargo, Telekomunikacja. Rozdawane będą promocyjne ulotki, między innymi dotyczące kampanii "Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj".

  W województwie pomorskim Dni Techniki Kolejowej, w piątek i sobotę, odbędą się także w Gdyni.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo