Kolejny spór o Laurę

  Kolejny spór o Laurę

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Sopocie wydał decyzję nakazującą należącej do Sławomira Julkego spółce Laura usunięcie reklam z domu towarowego w centrum Sopotu. Zarząd spółki określa działanie inspektorów jako "całkowicie bezpodstawne", zaś miasto sugeruje, iż całej sprawy nie należy łączyć z tzw. aferą sopocką.
  O konflikcie wokół reklam wywieszonych na "Laurze" zrobiło się głośno, jeszcze zanim Julke ujawnił treść zarejestrowanej w marcu rozmowy z Jackiem Karnowskim, prezydentem Sopotu. Przypomnijmy, że Julke sugerował, iż Karnowski miał się od niego domagać dwóch mieszkań w zamian za podjęcie pozytywnej decyzji administracyjnej.

  Władze miasta zarzuciły biznesmenowi, iż bezprawnie wywiesił na budynku ogromne reklamy.
  Miasto wzniosło nawet specjalne rusztowania i zasłoniło banery znajdujące się na ścianach "Laury". Działo się to kilka dni przed tym, jak Julke zawiadomił prokuraturę i media o rzekomej próbie wymuszenia łapówki przez Karnowskiego. Tuż po tym fakcie pojawiły się spekulacje, iż biznesmen ujawnił zarejestrowane wcześniej nagranie w ramach zemsty za działania miasta w kwestii reklam. On sam jednak temu zaprzeczył.

  W sprawie tzw. afery sopockiej zaczęły się pojawiać kolejne wątki, a temat reklam zszedł na dalszy plan. Cały czas jednak PINB prowadził w tej sprawie postępowanie. Zostało ono wszczęte w związku z wnioskiem gminy datowanym na 4 czerwca. Zakończono je na początku listopada.

  - W wyniku postępowania dotyczącego urządzeń reklamowych na budynku domu handlowego Laura wydaliśmy decyzję nakazującą właścicielowi budynku usunięcie owych urządzeń - informuje Małgorzata Żurawska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Sopocie. - Inwestor ma prawo odwołać się od tej decyzji w ciągu 14 dni od momentu jej otrzymania.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo