Kolejne zwycięstwo [GALERIA ZDJĘĆ]

Szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna zanotowały kolejną wygraną. Tym razem nasza ekipa była lepsza od Polonii Kępno

Początek spotkania, w którym zdecydowanym faworytem były podopieczne Dariusza Męczkowskiego, nie zapowiadał ostatecznego zwycięstwa UKS PCM Kościerzyna. Od pierwszego gwizdka sędziego zawodniczki Polonii Kępno narzuciły swój styl gry gospodyniom.

Po dziesięciu minutach przyjezdne prowadziły różnicą trzech bramek. Po 18 minutach spotkania na tablicy wyników widniał rezultat 8:5 dla Polonii. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że znakomicie w bramce spisywała się bramkarka ekipy z Kępna. Trzeba też wspomnieć o fatalnej skutecznością podopiecznych Dariusza Męczykowskiego, które nie wykorzystywały stuprocentowych sytuacji. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy miejscowe uporządkowały grę i zaczęły odrabiać straty. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 14:11 dla UKS PCM Kościerzyna.

W drugiej połowie, kibicie po raz kolejny mieli okazję zaobserwować bardzo słaby okres gry ze strony zawodniczek z Kościerzyny. Drużyna z Kępna zniwelowała straty do dwóch trafień i wydawało się, że o zwycięstwo UKS -u w tym spotkaniu będzie bardzo trudno. Na szczęście kwadrans przed końcem spotkania ponownie do głosu doszły gospodynie. Ostatecznie zwyciężyły 27:20.

Najlepszą zawodniczką kościerskiej drużyny była Natalia Brzezińska, która zanotowała pięć trafień.
Kolejny mecz UKS PCM Kościerzyna rozegra na wyjeździe. Zawodniczki Dariusza Męczykowskiego wyjeżdżają do Słupska, gdzie zmierzą się z miejscową Słupią.