Kolejne lanie od Vistalu Gdynia i Energi Koszalin [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Kolejne dwie porażki do swojego konta zmuszone były dopisać zawodniczki UKS PCM Kościerzyna. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego przegrały we własnej hali z Vistalem Gdynia, a kilka dni później w wyjazdowym spotkaniu pokonał je zespół Energi Koszalin.

W pierwszym spotkaniu początek, podobnie jak w innych meczach, był obiecujący, bo nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Do połowy pierwszej części toczył się wyrównany pojedynek, o czym świadczył wynik 6:6. Później jednak przyjezdne z Gdyni zaczęły dominować na boisku, co w efekcie dało im przewagę w postaci czterech bramek. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 14:10 dla Vistalu. W drugiej części, wyrównany przebieg miało jedynie pierwsze pięć minut. W miarę upływu czasu, ponownie zespół z Gdyni był zdecydowanie lepszy. Cztery bramki z rzędu dały mu sześciobramkowe prowadzenie. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Vistal prowadził różnicą ośmiu trafień. Mimo takiej przewagi przyjezdne nie odpuszczały i w efekcie wygrały cały pojedynek 33:20.

- Wynik jest po prostu katastrofalny - powiedział po meczu trener Dariusz Męczykowski. - Mamy momenty, gdy gramy, jak równy z równym, ale wszystko się sypie, gdy przeciwnik zdobywa przewagę trzech, czterech bramek. Trzeba pamiętać, że gramy z najsilniejszymi zespołami z Superligi i mam nadzieję, że w kolejnych meczach zaczniemy zwyciężać, bo dziewczynom z pewnością ambicji nie można odmówić.

W kolejnym meczu, którym odbył się w Koszalinie, nasz zespół zmierzył się z miejscowym AZS Energa. Początek był przysłowiową powtórką z pojedynku z Vistalem. UKS PCM Kościerzyna dotrzymywał tempa gospodyniom przez kilkanaście minut. W końcowej fazie pierwszej odsłony koszalinianki zaczęły odskakiwać naszemu zespołowi i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:13 dla Energi.

Na początku drugiej połowy, wykluczenie jednej z zawodniczek miejscowego zespołu, wykorzystały zawodniczki UKS-u. Niestety, kilka minut później, ekipa z Koszalina po raz kolejny zaznaczyła swoją przewagę. Na dwadzieścia minut przed końcem przewaga miejscowych urosła do pięciu bramek. W kolejnych minutach, mino wielkich starań kościerzynianek, nie udało się zniwelować tej różnicy. Mecz w Koszalinie zakończył się zwycięstwem AZS Energa 34:28.

Kolejne spotkanie UKS PCM Kościerzyna rozegra 17 października. Przed własną publiką zmierzy się z Olimpią Beskid Nowy Sącz.