Kolejna porażka siatkarek z Rumi

Krzysztof Juras
W meczu inaugurującym szóstą kolejkę rozgrywek PlusLigi Kobiet siatkarki Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia przegrały na własnym parkiecie z Impelem Gwardią Wrocław 0:3 (21:25, 21:25, 22:25).

Przed spotkaniem obie ekipy nie zanotowały jeszcze na swoim koncie zwycięstwa. Co prawda siatkarki z Wrocławia miały punkt więcej w ligowej tabeli (za porażkę 2:3 z zespołem Atomu Trefl Sopot), lecz to rumianki miały wygrać pierwszy mecz w PlusLidze Kobiet. Niestety nasze siatkarki dalej pozostają jedynym zespołem w PlusLidze Kobiet, który nie zdobył jeszcze punktu.
Rumianki nie poradziły sobie z presją i przegrały w trzech setach z gwardzistkami. Początek meczu był bardzo wyrównany, lecz im bliżej było końca pierwszego seta tym większą przewagę uzyskiwały przyjezdne. Na tablicy wyników ukazywał się rezultat 12:14, 16:20, a potem 20:23 i już było wiadomo, że będzie po secie. W tym okresie bardzo duże spustoszenie zagrywką w barwach Rumi siała Maja Tokarska. Mądrze, podobnie jak w całym spotkaniu, grą zespołu z Wrocławia kierowała Joanna Wołosz.
W drugiej partii z kolei od początku prowadzenie uzyskały przyjezdne. Gospodynie straszliwie się męczył, ale w końcu zaczęły odrabiać punkt po punkcie i w końcu doprowadziły do remisu 20:20. I w tym momencie rumianki stanęły, co skrzętnie wykorzystały wrocławianki, które w końcówce tego seta były jednak wyraźnie.
Trzeci set to praktycznie partia bez historii. Od początku do końca toczyła się pod dyktando przyjezdnych, które nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem zespołu z Rumi.
Tym samym gospodynie w pierwszych sześciu meczach mają w dorobku zdobytego tylko jednego seta i ciężko im wróżyć jakieś sukcesy w najbliższym czasie. Co prawda trener Skrobecki i zawodniczki obiecują grę o każdą piłkę, tylko wydaje się, że po prostu personalnie TPS Rumia jest chyba najsłabszym zespołem w lidze i jeżeli drużyna nie zostanie poważnie wzmocniona to jej przygoda z najwyższą klasą rozgrywkową potrwa tylko rok.

EC Wybrzeże TPS Rumia - IMPEL Gwardiaw Wrocław 0:3 (21:25, 21:25, 23:25)
Wybrzeże TPS: Leszczyńska, Brodacka, Pykosz, Starzyk-Bonach, Martinez, Hudima, Jagodzińska (l) oraz Toborek, Zemtsova, Mikołajewska, Theis.
IMPEL Gwardia: Wołosz, Tokarska, Mroczkowska, Jaszewska, Barańska, Efimienko, Krzos (l) oraz Witczak, Czypiruk, Matyjaszek.