Kolejna porażka młodzieżowej reprezentacji Polski. Grali piłkarze Arki Gdynia

pk
Tomasz Bolt/Polskapresse
W ostatnich dniach nasze młodzieżowe reprezentacje są sprowadzane na ziemię i pokazują prawdziwe oblicze polskiego futbolu, czyli obraz rozpaczy. Zespół, w składzie z zawodnikami Arki Gdynia, Jacka Zielińskiego przegrał w Turnieju Czterech Narodów w Szczecinie z Włochami 0:3, grając wprost beznadziejnie.

Ponownie w biało-czerwonych barwach wystąpili piłkarze Arki Gdynia, ale żaden z nich nie zasłużył na pochwały. Przy drugiej bramce dla rywali fatalnie zachował się Michał Marcjanik, który w polu karnym nie upilnował Stefano Beltrame, co ten łatwo wykorzystał.

Oglądając ostatnie mecze młodzieżowych reprezentacji Polski stwierdzamy wprost: my nie mamy przyszłości.

— Sport DB (@baltyckisport) September 12, 2013

Mateusz Szwoch próbował niekiedy szarpnąć, lecz brakowało mu konsekwencji i szybszego podejmowania decyzji. Michał Rzuchowski też dopasował się do poziomu kolegów i zszedł z placu gry w 72. minucie.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Michał Szromnik, który nie zdołał jednak zachować czystego konta - w 64. minucie pokonał go wspomniany wcześniej Beltrame, choć przy uderzeniu Włocha nie miał wiele do powiedzenia.

Wcześniej reprezentacja Polski do lat 21 przegrała ze Szwajcarią 0:2. Ostatni mecz w ramach Turnieju Czterech Narodów biało-czerwoni rozegrają 11 października - ich rywalem będą Niemcy, którzy niespodziewanie ulegli... Szwajcarom 0:1.

Polska - Włochy 0:3 (0:2)

Bramki: Francesco Vassallo (16), Stefano Beltrame (18, 64).

Polska: Skrzeszewski (46 Szromnik) - Fryc, Nalepa, Marcjanik, Jaroszyński (46 Straus) - Bąk, Rzuchowski (72 Murawski), Drewniak (72 Kasprzak), Szwoch, Szeliga (46 Włodyka) - Dytko (46 Drażba).