Kładka była już niebezpieczna

  Kładka była już niebezpieczna

  Marcin Pszczółkowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Rozpoczął się remont drewnianej kładki przy moście kolejowym w Elblągu przy ulicy Portowej . Modernizacja była już niezbędna. Przejście stało się bowiem groźne dla pieszych użytkowników. Drewniana nawierzchnia była mocno spróchniała.
  Teraz z kładki dla pieszych nad rzeką Elbląg mieszkańcy miasta nie będą mogli korzystać aż przez cztery miesiące, remont ma się bowiem zakończyć około 15 listopada bieżącego roku.

  Wykonawcą inwestycji jest firma Polwar SA z Gdańska. Jak twierdzą przedstawiciele wykonawcy, kładka przy moście doczeka się gruntownego remontu, między innymi wymieniona zostanie nawierzchnia. Ma być ona wykonana z żywic syntetycznych, co znacznie poprawi jej wytrzymałość. Wyremontowane zostaną również schody kładki, a cała konstrukcja nośna oraz pozostałe jej elementy zyskają antykorozyjne zabezpieczenie.

  Jak się okazuje, remont mógł potrwać jeszcze dłużej, jednak Urząd Miasta Elbląga pozyskał na ten cel dodatkowe środki finansowe.

  - Początkowo modernizacja tej kładki miała potrwać do 2009 roku - mówi Katarzyna Paturała z Zarządu Dróg Urzędu Miasta Elbląga. - Jednak podpisaliśmy z wykonawcą aneks do umowy przyspieszający termin wykonania remontu. Pozyskaliśmy dodatkowe środki pieniężne. Koszt tej inwestycji wyniesie prawie 700 tysięcy złotych.

  Jak potwierdza Katarzyna Paturała, remont tego przejścia był już konieczny, ponieważ stan techniczny przejścia stwarzał zagrożenia dla pieszych.

  - Kładka została wybudowana w 1975 roku. Od tego czasu nie była praktycznie remontowana - mówi Wincenty Kulbacki, inżynier nadzorujący remont z ramienia elbląskiego magistratu. - Niestety, nie ma innego przejścia dla pieszych.

  Jak przetrwać trwający kilka miesięcy remont? Mieszkańcy muszą korzystać z komunikacji autobusowej lub chodzić przejściem technologicznym przez most drogowy. Na te kilka miesięcy po prostu warto się uzbroić w cierpliwość.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo