Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kilkunastu podchorążych gdyńskiej AMW zatrzymanych przez żandarmerię wojskową

Marcin Lange
Żołnierze z AMW mieli korzystać  z pomocy szajki na egzaminie  językowym
Żołnierze z AMW mieli korzystać z pomocy szajki na egzaminie językowym Tomasz Bołt/zdjęcie ilustracyjne
Dwudziestu podchorążych, studentów Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, przesłuchała w weekend Żandarmeria Wojskowa. Siedemnastu z nich zostało zatrzymanych, ale po przeprowadzeniu czynności, m.in. przeszukaniach w miejscach ich zamieszkania, zostali oni zwolnieni.

- Pierwsze przesłuchania odbyły się w sobotę, kolejne w niedzielę. W niedzielę także wszyscy zatrzymani studenci zostali zwolnieni do domów - informuje komandor porucznik Wojciech Mundt, rzecznik Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. - Teraz czekamy na rozwój sytuacji. Zależy nam, aby sprawa została jak najszybciej wyjaśniona.

Wszystko to efekt sobotniej ogólnopolskiej akcji Żandarmerii Wojskowej, która zatrzymała w sumie 40 osób działających w ramach zorganizowanej grupy przestępczej.

Gdynia. Kompletnie pijany komandor z Akademii Marynarki Wojennej spowodował kolizję i chciał uciec

W jej skład wchodzili żołnierze zawodowi, podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej, jak również cywile.

- Sobotnie zatrzymania, oprócz Gdyni, miały miejsce też między innymi we Wrocławiu, Gliwicach i Łodzi - informuje ppłk Marcin Wiącek, rzecznik Żandarmerii Wojskowej.

Według ustaleń Żandarmerii Wojskowej, grupa działała od kilkunastu miesięcy. Za pomocą technicznych środków łączności udzielała m.in. pomocy cywilom oraz podchorążym warszawskiego WAT i gdyńskiej AMW w zdawaniu końcowych egzaminów lekarskich oraz egzaminów językowych. Oprócz tego, członkom grupy postawiono zarzuty przerabiania dokumentów, wyłudzania poświadczeń nieprawdy i posługiwania się dokumentami potwierdzającymi nieprawdę. Swoją „pomoc” członkowie grupy wyceniali na kilkaset do nawet 15 tys. zł.

[email protected]


Cały artykuł na ten temat przeczytasz we wtorkowym, papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego"z 1.03.2016 r. albo kupując e-wydanie gazety

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki