Kedzo odzyskał formę

Mateo Kedzo był bohaterem zespołu Energi Czarnych. Ten zawodnik ostatnio prezentował słabszą formę. Tym razem jednak zagrał znakomite spotkanie, zdobył trzydzieści punktów i poprowadził słupski zespół do zwycięstwa nad Sokołowem Zniczem Jarosław 107:95 w ekstraklasie koszykarzy.

Pierwsza kwarta była najlepsza w wykonaniu zespołu gospodarzy. Kedzo grał słabiej w kilku ostatnich meczach, ale w spotkaniu ze Zniczem Chorwat pokazał wielką klasę. Podobnie jak Antonio Burks, który świetnie asystował. A Kedzo w pierwszej kwarcie wykorzystywał podania Burksa, a do tego trafił cztery razy za trzy punkty, na cztery takie podjęte próby. I ta kwarta zakończyła się zwycięstwem drużyny gospodarzy 28:19.

Pozostałe trzy kwarty tego spotkania były już bardziej wyrównane. Znacznie lepiej zaczęli grać jednak koszykarze z Jarosławia. Skuteczniej rzucali Chad Timberlake, Gasper Okorn i na początku drugiej kwarty Znicz zdobył aż dwanaście punktów z rzędu. Po pierwszej połowie Czarni wygrywali 53:47. Jeszcze gorzej było na początku trzeciej kwarty, kiedy to przewaga słupskiego zespołu zmalała już tylko do czterech punktów.

Koszykarze zespołu gospodarzy wzięli się do pracy. Skutecznie grał Kedzo, a także Demetrick Bennett i na trzy minuty przed końcem spotkania Czarni wygrywali 103:82. To było ich najwyższe prowadzenie w tym spotkaniu. Później na parkiecie pojawili się gracze rezerwowi i goście zmniejszyli rozmiary porażki.
W trakcie spotkania kibice Czarnych sprzedawali kalendarze, a zysk przekazany zostanie dla ciężko chorego Łukasza, kibica Polpharmy Starogard. Udało się zebrać ponad 750 zł.