Kaszubia w sparingu lepsza od Concordii

Kaszubia Kościerzyna wygrała kolejny mecz sparingowy. Tym razem nasza drużyna okazała się lepsza od zespołu Concordii Elbląg.

Mecz odbył się na wyjeździe w Elblągu. Od pierwszego gwizdka sędziego Kaszubia ostro przystąpiła do ataku i pomimo tego, że zdecydowana większość akcji toczyła się w środkowej części murawy, to nasz zespół wypracował lekką przewagę. Dobrej akcji na objęcie prowadzenia nie zmarnował Kacper Kreft, który w 20 minucie znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Concordia chwilę potem miała sytuację, po której mogła doprowadzić do remisu, ale Karol Styś, który w poprzednim sezonie występował w barwach Kaszubii, przegrał pojedynek z bramkarzem kościerskiego zespołu. Tuż przed przerwą gospodarze ponownie mogli wyrównać, jednak piłka po strzale jednego z elbląskich zawodników uderzyła w słupek.

W drugiej odsłonie Kaszubia dominowała na boisku, jednak żadna akcja nie zakończyła się zdobyciem kolejnego gola. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Kaszubii 1:0. Warto zaznaczyć, że ta wygrana cieszy, tym bardziej, że w meczu z Concordią nie wystąpiło kilku podstawowych graczy biało-bordowych. Dodajmy, że Kaszubia na cztery mecze sparingowe przegrała tylko jeden, natomiast trzy zakończyła zwycięstwem.

Kolejny sparing zaplanowano na najbliższą sobotę. Rywalem kościerskiej ekipy będzie drużyna z Sierakowic. Mecz odbędzie się w Kościerzynie.