Kaszubia spada z III ligi

W słabym stylu Kaszubia Kościerzyna zakończyła tegoroczny sezon. W ostatnim wyjazdowym spotkaniu podopieczni Tomasza Bąkowskiego zostali rozbici przez Vinetę Wolin 5:0.

Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w 23 minucie. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza odsłona meczu. Jednak w drugiej, kibice mogli obserwować grad bramek, ale w wykonaniu miejscowych. Bramki padały w 53, 67, 77 oraz 90 minucie meczu.

Dla zawodników Kaszubii oraz trenera Tomasza Bąkowskiego miniony sezon na pewno nie był udany, ponieważ biało-bordowi uplasowali się ostatecznie na 10 miejscu. Na 30 rozegranych spotkań Kaszubia wygrała zaledwie 10 meczów, 6 zremisowała, a w 16 przypadkach zanotowała porażkę.

Niestety, taki bilans spotkań powoduje, że Kaszubia, która notabene świętuje jubileusz 70 lecia swej działalności, opuszcza szeregi III ligi.