Kaszubia pokonała Kolbudy i awansowała na drugie miejsce [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Kolejny sukces zanotował duet trenerski Kafarski - Drzymała. Kaszubia pod ich kierunkiem wygrała ostatni pojedynek na własnym terenie z GKS Kolbudy.

Od pierwszych minut meczu, na boisku dominowała ekipa biało-bordowych. Od 15 minuty przyjezdni grali w osłabieniu, co wykorzystali miejscowi. Pierwszą bramkę, z rzutu karnego zdobył Michał Drzymała. Jako drugi, bramkarza gości pokonał w 23 minucie Filip Patok, który wykorzystał znakomite podanie od Mariusza Węglińskiego. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców pięć minut później. Warto dodać, że na 7 minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę, boisku opuścił Filip Bobowski, który ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0 dla Kaszubii. W drugiej części meczu, biało-bordowym nie udało się już zdobyć kolejnych bramek.

Natomiast honorową bramka dla drużyny z Kolbud padła w 79 minucie spotkania. Gol padł z rzutu karnego. Następny mecz Kaszubia rozegra na wyjeździe 16 października. Rywalem Dumy Kaszub będą rezerwy Arki Gdynia. Dodajmy na koniec, że w efekcie zwycięstwa odniesionego nad GKS Kolbudy, Kaszubia awansowała na drugie miejsce w tabeli IV ligi.