Kaszubia gorsza od Lechii

Kaszubia Kościerzyna ma za sobą kolejne dwa mecze sparingowe. W pierwszym wygrała z IV-ligowym Centrum Pelplin 6:2, a drugim zanotowała porażkę 0:3 z grającą w Ekstraklasie Lechią Gdańsk.

W pierwszym spotkaniu przewaga podopiecznych Pawła Budziwojskiego była widoczna od pierwszych minut. Na listę strzelców kościerskiej drużyny wpisywali się: Karol Styś, który trzykrotnie pokonywał bramkarza rywali, Mateusz Łuczak, który zanotował dwa trafienia oraz Mateusz Dawidowski.

Zupełnie inny przebieg miało spotkanie z dużo trudniejszym rywalem, jakim była ekipa Lechii Gdańsk. Pierwszą okazję do gola Lechia miała w 11 minucie, ale obrońca Kaszubii wybił piłkę z linii bramkowej. Jednak już w 20 minucie golkiper Kaszubii został zmuszony do kapitulacji. Na 2:0 gdańska drużyna podwyższa w 33 minucie meczu, po strzale z rzutu karnego, który został podyktowany za zagranie ręką zawodnika kościerskiej drużyny. Wynik spotkanie zostaje ustalony w 44 minucie spotkania.

Kaszubia miała okazję do zdobycia kontaktowego gola w 57 minucie, kiedy to po strzale Michała Drzymały piłka uderza w słupek.
Kolejny sprawdzian przed Kaszubią już w najbliższą sobotę. Zespół Pawła Budziwojskiego zagra z Pomezanią Malbork. Natomiast za tydzień zmierzy się z GTS Kolbudy.