Kapitalna wygrana Pogoni Dekpol Tczew, falstart AP Orlen Gdańsk. Cztery gole Magdaleny Sobal dla beniaminka

Źle weszły w sezon Ekstraligi piłkarki AP Orlen Gdańsk, które zaliczyły drugą porażkę. Znacznie lepsze humory są w Tczewie, bo Pogoń Dekpol rozbiła Hydrotruck w Radomiu.

Upał w Gdańsku sprawił, że drużynom nie grało się łatwo w sobotnie południe. Podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego mocno weszły w mecz i już w ciągu pięciu minut miały dwie dobre okazje bramkowe.

Potem jednak inicjatywę przejął zespół z Wrocławia. Najpierw piłkę do siatki głową skierowała Aleksandra Dudziak, a kilkanaście minut później piłkę do siatki skierowała Katarzyna Białoszewska. Te dwie stracone bramki podcięły skrzydła gdańszczankom, które już do końca pierwszej połowy nie odzyskały rytmu i nie potrafiły poważniej zagrozić bramce rywalek. W drugiej połowie drużyna AP Orlen rzuciła się do zdecydowanych ataków. Na gola trzeba było jednak poczekać aż do 79 minuty, kiedy Klaudia Słowińska strzeliła bramkę w sytuacji sam na sam z Anną Bocian. Kontaktowana bramka padła za późno i gospodynie już nie odrobił strat, choć bliska szczęścia była Klaudia Dymińska po potężnym strzale z dystansu. AP Orlen jest bez punktów po dwóch kolejkach. O ile przegrana na wyjeździe z SMS Łódź, mistrzyniami Polski, nie była zaskoczeniem, to strata punktów u siebie ze Śląskiem to przykre zaskoczenie.

Przed meczem pożegnana została Aneta Plotzka, która podjęła decyzję o zakończeniu kariery. 26-latka zostaje w klubie i będzie nadal pracować z drużyną U-13.

- Dużo czasu spędziłam w AP Orlen Gdańsk, a z niektórymi dziewczynami grałam już dobrych parę lat. Tak jak i mi pewnie ciężko było im przyjąć i usłyszeć jaką podjęłam ostatecznie decyzję, ale ją zrozumiały. Na pewno będę wspierać dziewczyny na wszystkich meczach i im kibicować. Myślę, że zostanę przy drużynie bardzo długo - powiedziała Plotzka.

W Radomiu doszło za to do starcia beniaminków. Zdecydowanie lepsza była drużyna Pogoni Dekpol Tczew, która rozbiła Hydrotuck 6:0. Bohaterką meczu była Magdalena Sobal, która strzeliła cztery bramki.

AP Orlen Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Aleksandra Dudziak (13), 0:2 Katarzyna Białoszewska (29), 1:2 Klaudia Słowińska (79)

AP Orlen (skład wyjściowy): Ludwiczak - Sirant, Sanford, Piórkowska, Szewczuk, Kołodziejek, Dymińska, Chaika, Słowińska, Grzywińska, Włodarczyk

Hydrotruck Radom - Pogoń Dekpol Tczew 0:6 (0:3)

Bramki: 0:1 Łucja Tabor (15), 0:2 Magdalena Sobal (19), 0:3 Kornelia Okoniewska (20), 0:4 Magdalena Sobal (50), 0:5 Magdalena Sobal (68), 0:6 Magdalena Sobal (73)

Pogoń Dekpol: Niemaszyk - Tabor (73 Pąk), Tryka, Okoniewska (46 Rembalska), Zielińska, Sobal, Nowak, Jędrzejewska, Jeleń (73 Sitarz), Ejzel (60 Polańska), Tobiczyk (60 Osowska)