Kamilek zmieni polskie prawo

  Kamilek zmieni polskie prawo

  Dorota Abramowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  To było ważne, urzędowe spotkanie w sprawie małego człowieka. Wicewojewoda pomorski Michał Owczarczak zaprosił wczoraj do Urzędu Wojewódzkiego Magdalenę Kołodziejczak, wójta gminy Pruszcz Gdański.
  - Rozmawiano na temat pomocy dla rodziny półtorarocznego Kamila Wrzoska z Juszkowa, dotkniętego poważną, nieuleczalną chorobą jelit - relacjonuje Maja Opinc-Bennich, rzecznik prasowy wojewody.

  - Wicewojewoda zadeklarował pomoc z budżetu państwa w dofinansowaniu budowy lokalu socjalnego dla rodziny Wrzosków. Ustalono, że wójt Pruszcza Gdańskiego zwróci się o wsparcie finansowe do wojewody pomorskiego, wojewoda natomiast do premiera. Taka forma dofinansowania jest możliwa w szczególnych przypadkach losowych, na przykład przy pomocy osobom dotkniętym kataklizmami, powodzią lub pożarem.

  To nie wszystko - wicewojewoda Michał Owczarczak zaoferował również pomoc w znalezieniu sponsora na zakup sprzętu medycznego, który będzie niezbędny w mieszkaniu państwa Wrzosków po wyjściu Kamila ze szpitala.

  I tak wiele zmieniło się od naszej publikacji z 8 stycznia br., gdy na pierwszej stronie "Polski Dziennika Bałtyckiego" alarmowaliśmy, że "Łatwiej oddać dziecko". Do tej pory urzędnicy samorządowi z gminy Pruszcz Gdański byli bezradni. Przepisy prawa nie pozwalały na ominięcie rutynowych rozwiązań, a jedynie na zaproponowanie rodzicom Kamilka do oddania go rodzinie zastępczej.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo