Juniorzy Arki Gdynia zremisowali z Ruchem Chorzów 2:2

RR
Młodzi piłkarze Arki nadal mogą wrócić do Gdyni z medalem mistrzostw Polski
Młodzi piłkarze Arki nadal mogą wrócić do Gdyni z medalem mistrzostw Polski Fot. Grzegorz Mehring / Polskapresse
Warto walczyć do końca. Udowodnili to w sobotę w Świeciu juniorzy starsi Arki Gdynia. Żółto-niebiescy przegrywali z Ruchem Chorzów już 0:2, ale dzięki skutecznej pogoni zdołali w 88 minucie wyrównać stan meczu. To pozwala im nadal wierzyć w medal mistrzostw Polski.

Drugi mecz w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów starszych ułożył się bardzo źle dla Arki. Gdynianie już po 33 minutach przegrywali z Chorzowskim Ruchem 0:2. Zaskoczyli ich Sebastian Kopeć, a później Bartosz Włodarczyk.

Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka nie zamierzali jednak odpuszczać. Porażka w tym spotkaniu praktycznie zamykała im drogę do medali. Przełomowym momentem meczu było nierozsądne zachowanie Włodarczyka. Piłkarz ruchu faulował Damiana Matysa i otrzymał czerwoną kartkę. Grająca w przewadze Arka w końcu złapała wiatr w żagle.

W 77 minucie po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego piłkę do własnej bramki skierował Sebastian Kopeć. Natomiast w 88 minucie Sebastian Bartlewski wyrównał na 2:2 strzałem z pola karnego po świetnym podaniu Michała Nalepy.

W pierwszym meczu mistrzostw gdynianie ulegli warszawskiej Legii 2:5. W poniedziałek rozegrają ostatni mecz. Tym razem zmierzą się z Cracovią. Początek meczu na stadionie w Nowem o godz. 11.30.

Arka Gdynia - UKS Ruch Chorzów 2:2 (0:2)