Judocy z Pomorza na podium zawodów o Puchar Europy

Paweł Kowalski
Dobra wiadomość napłynęła z zawodów judo o Puchar Europy seniorów w Sarajewie. W stolicy Bośni i Hercegowiny reprezentantka AZS AWFiS Gdańsk Joanna Jaworska wywalczyła brązowy medal w wadze +78 kg.

Wcześniej dość bogaty plon przyniosły zawodnikom trójmiejskich klubów pierwsze w tym sezonie seniorskie zawody Pucharu Polski w judo, które rozegrane zostały w Opolu. Dotyczy to zwłaszcza kobiet.

Po pierwsze miejsca sięgnęły tam Halima Mohamed-Seghir w wadze 63 kg i Karolina Tałach w kategorii 70 kg (obie S GKS Wybrzeże Gdańsk). Na drugim stopniu podium stanęły Monika Chróścielewska (57 kg), Magdalena Kowalczyk (63) oraz Aleksandra Jabłońska (70) (wszystkie AZS AWFiS Gdańsk), a na trzecich pozycjach opolski turniej ukończyły Magdalena Miller (57), Dominika Błach (63) i Barbara Lichońska - także z AZS AWFiS.

Tymczasem na męskim tatami o trzecie miejsca postarali się Roman Błoński (Flota Gdynia) w kategorii 90 kg i Jakub Zakrzewski (AZS AWFiS) w wadze 100 kg.

Swoje zmagania mieli także młodzicy na dużym, wielkopolskim turnieju międzynarodowym w Suchym Lesie. Tam umiejętnościami błysnął Aleksander Jasiński (Galeon Gdynia), triumfator w wadze 38 kg. Na drugich miejscach uplasowali się Tomasz Zielski (kategoria 42 kg) oraz Maksym Rzeppa (50) - obaj także z Geleonu. Z dziewcząt na uwagę zasługuje Julia Jaśkiewicz (70) z UKS Conrad Gdańsk, która zajęła trzecie miejsce.