Josip Barisić już z Arką Gdynia! Żółto-niebiescy wygrali z Atlantasem Kłajpeda na Cyprze

Josip Barisić ma wzmocnić atak Arki Gdynia
Josip Barisić ma wzmocnić atak Arki Gdynia Fot. Andrzej Banaś
Arka Gdynia pokonała Atlantas Kłajpeda 2:0 w drugim meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania na Cyprze. Wcześniej żółto-niebiescy przegrali z CFR Cluj 1:2. Do Arki dołączył już Josip Barisić z Piasta Gliwice.

Na Litwie gra się systemem wiosna - jesień, a Atlantas to czwarty zespół minionego sezonu. Piłkarze z Kłajpedy latem grali także w kwalifikacjach Ligi Europy, ale nie poradzili sobie już z pierwszą przeszkodą i zostali wyeliminowani przez HJK Helsinki.

Arka chciała zaprezentować się z lepszej strony niż w przegranym meczu z CFR Cluj, choć trzeba pamiętać, że Atlantas to znacznie mniej wymagający przeciwnik niż drużyna z Rumunii. Trener Grzegorz Niciński nie miał do dyspozycji pełnego składu, bo z powodu urazów nie zagrali Luka Zarandia i Rafał Siemaszko, z bramkarz wolne dostał Konrad Jałocha, a Marcus da Silva został ojcem i dostał kilka dni wolnego, aby mógł przylecieć do Polski, do córeczki. Na zgrupowanie Arki wróci w niedzielę. W tej sytuacji w pierwszej połowie w ataku zagrał Dariusz Formella, a po przerwie Mateusz Węsierski. Żółto-niebiescy wciąż poszukują napastnika. W pierwszej kolejności chcą wypożyczyć Josipa Barisicia z Piasta Gliwice, który już dołączył do zespołu żółto-niebieskich na Cyprze. Jeśli pomyślnie przejdzie badania lekarskie, to zostanie z nim podpisana umowa. W kręgu zainteresowań wciąż pozostają Przemysław Trytko i Łukasz Sekulski. Barisić przygodę w polskiej lidze zaczął od Zawiszy Bydgoszcz, w którym zagrał 18 meczów i strzelił 8 goli. Potem trafił do Piasta Gliwice, w którym w sezonie 2015/16 zagrał w 34 meczach i strzelił 11 goli. Jesień byłą dla niego słabsza, bo wystąpił w 11 spotkaniach i tylko raz wpisał się na listę strzelców.

W meczu z Cluj to rywale byli stroną dominującą, ale w spotkaniu z Atlantasem gra toczyła się pod dyktando podopiecznych trenera Nicińskiego. Arka strzeliła tylko dwa gole, ale mogła znacznie więcej. W 39 minucie po zagraniu Dominika Hofbauera pewnym strzałem piłkę do siatki posłał Miroslav Bożok. Wynik spotkania został ustalony w 59 minucie, kiedy dośrodkowanie Mateusza Szwocha strzałem głową wykończył Dawid Sołdecki.

Arka zagra na Cyprze jeszcze dwa sparingi z serbskimi drużynami - w poniedziałek rywalem będzie Cukaricki Belgrad, a w środę Rad Belgrad. Żółto-niebiescy wrócą do Gdyni 4 lutego, a dzień później rozegrają ostatni mecz kontrolny przed startem wiosny, z Olimpią Grudziądz.

Arka Gdynia - Atlantas Kłajpeda 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Miroslav Bożok (39), 2:0 Dawid Sołdecki (59)

Arka: (I połowa) Steinbors - Socha, Stolc, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz, Nalepa - Błąd, Hofbauer, Bożok - Formella. (II połowa) Moczadło - Zbozień, Marcjanik, Sołdecki, Marciniak - Sambea, Waceba - Formella (67 Stolc), Szwoch, Wojowski - Węsierski.