MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest nowy dyrektor Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku

red.
Małgorzata Bartoszewska-Dogan została nowym dyrektorem Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku. Powołał ją na to stanowisko Zarząd Województwa Pomorskiego.

Jednocześnie Zarząd Województwa Pomorskiego odwołał Jarosława Litwina ze stanowiska dyrektora PCT w Gdańsku. Będzie kontynuował pracę na stanowisku dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej dla Szkół Wyższych w Gdańsku.

Komisja konkursowa nie zarekomendowała Zarządowi Województwa Pomorskiego kandydata na stanowisko dyrektora PCT, bowiem żaden z dwóch kandydatów (trzeci wycofał się z konkursu) nie uzyskał bezwzględnej większości głosów. Zarząd Województwa Pomorskiego mógł więc ogłosić nowy konkurs lub też powołać na stanowisko dyrektora PCT osobę nie biorącą w nim udziału.

Małgorzata Bartoszewska-Dogan jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (I stopień specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych, II stopień specj. z organizacji ochrony zdrowia).

Ukończyła również podyplomowe studia: "Zarządzanie w zakładach opieki zdrowotnej" na Uniwersytecie Gdańskim, a także "Zarządzanie funduszami ubezpieczeń zdrowotnych" Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie.

Jest doświadczonym menedżerem, ma duże doświadczenie w zarządzaniu w ochronie zdrowia. W latach 1995-1997 była zastępcą dyrektora, a następnie dyrektorem Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

W latach 1999-2002 pełniła funkcję wicedyrektora ds. lecznictwa Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni, w latach 2002-2007 była zastępcą dyrektora Pomorskiego Oddziału NFZ w Gdańsku, a do dzisiaj pełni stanowisko wicedyrektora ds. lecznictwa Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Rozpisany w grudniu 2010 r. konkurs na dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego nie został rozstrzygnięty. Marszałek Mieczysław Struk podjął decyzję o kontynuacji pełnienia funkcji dyrektora Departamentu Zdrowia UMWP przez Magdalenę Kantak-Wawoczną.

Magdalena Kantak-Wawoczna jest absolwentką dwóch kierunków studiów: prawa i europeistyki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studiów podyplomowych "Prawo europejskie" Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie oraz Uniwersytetu Cambridge "Diploma In English and European Union Law 2007-2009".

Jest doświadczonym urzędnikiem samorządowym. Dotychczas pracowała jako specjalista ds. przetargów i sprawozdawczości w Wojewódzkim Biurze Wdrażania Programu Banku Światowego, następnie jako koordynator zespołu ds. nieprawidłowości w Departamencie Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, a potem jako kierownik referatu inwestycyjnego w Departamencie Zdrowia UMWP. Od 1 grudnia 2010 r. pełni obowiązki dyrektora Departamentu Zdrowia UMWP.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki