Jazda na Kurskiego bez kary

  Jazda na Kurskiego bez kary

  Ryszarda Wojciechowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jestem niewinny i tak wyglądają wszystkie moje sprawy. Najpierw jest wielkie w mediach "bla bla bla", a potem taki finał. W ten sposób Jacek Kurski skomentował "Polsce Dziennikowi Bałtyckiemu" w środę decyzję sejmowej komisji etyki poselskiej, a właściwie brak decyzji w sprawie ukarania go za "podłączenie się" do policyjnego konwoju.
  Przypomnijmy, na początku listopada Jacek Kurski na drodze nr 7 z Gdańska do Warszawy, przyłączył się do konwoju policyjnego przewożącego przestępców. Poseł przez wiele kilometrów jechał na awaryjnych światłach.

  Wystraszył tym konwojujących policjantów, którzy wezwali pomoc. Kurski zatrzymany na policyjnej blokadzie przyznał, że "przeszarżował". Potem się tłumaczył, że podłączył się pod konwój, ponieważ spieszył się na posiedzenie komitetu politycznego PiS. Tego dnia do Warszawy nie mógł szybko dotrzeć samolotem, ponieważ wszystkie loty odwołano z powodu gęstej mgły.

  Ta historia zbulwersowała wielu czytelników, którzy twierdzili, że gdyby normalny obywatel znalazł się w takiej sytuacji, w jakiej był Jacek Kurski, to miałby odebrane prawo jazdy i jeszcze wysoki mandat. Tymczasem posłowi się upiekło. Wpłacił na cel charytatywny 500 złotych. I uznał, że jest po sprawie.

  Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski był jednak zdania, że Kurskiemu upiec się nie powinno. I skierował sprawę tej jazdy do komisji etyki poselskiej. Przewodnicząca tej komisji Elżbieta Witek z PiS poinformowała wczoraj, że w wyniku głosowania ta sprawa została nierozstrzygnięta. Jedna osoba w komisji była za ukaraniem, jedna przeciw, jedna się wstrzymała. A jednego posła nie było.

  Przewodnicząca Witek powiedziała, że to głosowanie było ostateczne i kończące całą historię.
  Wygląda więc na to, że po całej sprawie zostanie tylko hasło "jazda na Kurskiego".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo