„Jak rozpoznać Żyda”. Tygodnik "Tylko Polska" z antysemickimi artykułami w sejmowym kiosku. Jest reakcja Kancelarii Sejmu

  • Polska

Leszek Rudziński

W sejmowym kiosku pojawiła się gazeta, na okładce której widniał tytułu artykułu „Jak rozpoznać Żyda”. Po medialnej burzy Kancelaria Sejmu postanowiła interweniować w sprawie publikacji.

Źródło: TVN 24

Znajdujący się w siedzibie sejmu kiosk wynajmuje firma RUCH S.A. W czwartek wśród udostępnionych tytułów pojawił się tygodnik „Tylko Polska” z antysemickim nagłówkiem „Jak rozpoznać Żyda”.

Na okładce znalazł się również wizerunek historyka zajmującego się II wojną światową Jana Grossa, opatrzony podpisem: „Żydzi chcą od polski 300 miliardów dolarów”.

Zdjęcie gazety błyskawicznie obiegło media społecznościowe, wzbudzając krytyczne komentarze polityków i dziennikarzy.

„Nie zostawię tego tak po prostu. Jawny antysemityzm sprzedawany w kiosku Sejmu RP” – napisał na Facebooku poseł Michał Kamiński.

„Panie Marszałku Marku Kuchciński. Co Pan na to? Nie ma zgody na antysemityzm w polskim Sejmie. Konieczna natychmiastowa reakcja, w tym przeprosiny z Pana strony” - grzmiała z kolei w mediach społecznościowych była wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka.

W związku z tym Kancelaria Sejmu postanowiła interweniować.

„Kancelaria Sejmu będzie wnioskowała o usunięcie z zestawu prasy dostarczanej przez RUCH S.A. periodyku z antysemickimi artykułami. Jednocześnie zostanie sprawdzona całościowo lista tytułów, które są udostępniane przez kolportera w Parlamencie” - poinformował na Twitterze Andrzej Grzegrzółka z Centrum Informacyjnego Sejmu.

POLECAMY:





















Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

20.03.2019, 00:30

A gdzie wolność słowa? A Lewackie ściery typu poradnik ćpania Jaśka Kapeli albo Urbanowskie NIE są ok?

16.03.2019, 07:33

Gonic żydów

15.03.2019, 19:31

po zapachu portek.

15.03.2019, 16:13

prawdziwi zydzi nie mieszaja sie do polityki polski a reszta podrobiencow , mieszancow tak i przechrztow wtym poznanskich , tych z odessy?

15.03.2019, 13:23

Jak rozpoznać polaka. - antpolonizm?

15.03.2019, 13:08

bardziej pożądanym i ciekawym byłoby opisać :" jak rozpoznać pisowca", to są szkodniki i trzeba wiedzieć jak to plugastwo rozpoznać

15.03.2019, 12:46

W sejmie siedza Zydzi polskiego pochodzenia ktorzy wstydza sie swoich rodowych nazwisk i swojego pochodzenia !

15.03.2019, 10:39

Gdzie tu wolność słowa i wypowiedzi?

15.03.2019, 10:09

Jak rozpoznać, po rozmowie.Idzie parka pod kolana w wodzie i słysze, Salcia kajak a Ona odpowiada nie to odbicie nojej picze.

15.03.2019, 09:46

nic wielkiego się przecież nie stało - żadnej reakcji ze strony głównodowodzących - jaj, to by się dopiero zaczęły, kiedy tytuł brzmiał by : " jak rozpoznać konusa ?"

14.03.2019, 20:42

wielkie halo

14.03.2019, 18:22

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-5476939,00.html

Revealed: Rabbinate making Israelis undergo Jewish DNA test before being allowed to marry

14.03.2019, 15:55

Przecież większość polaków ma żydowski rodowód.
;D

14.03.2019, 14:44

tyle tu komentarzy, a nikt właśnie nie odpowiedział właściwie... to..! jak rozpoznać żyda..?
szukaj w necie: Kontrowersyjna historia Chazarów

14.03.2019, 14:03

Za czasów sitwy mośkowo-kacapskiej nawet tak wielkiego śpiewaka jak Kiepura obrabowano z Patrii. Czyli z domu wczasowego w Krynicy Zdroju. A ojciec mistrza jak upomniał się o Patrię to Go wsadzili do więzienia. W czasach jak Bolek był Prezydentem RP Marta Egerht wpadła do Polski. I nawet spotkała się z Bolkiem. Wtedy rządzili u nas mośki z Unii Wolności. I oczywiście potraktowali Żonę Kiepury jak powietrze. Gojom nic nie oddamy. Ale od gojów chcą na wyrost. Co ciekawe Kneset wręczył Stolztmanowi odznaczenie jak określili za zwrot Gminom Żydowskim majątku. Liczyli jeszcze głębiej, żeby Polska zwróciła indywidualnym mośkom Ich majątek. Chyba mała pomyłka własności gojów i mośków pozbawił O. Lange.

14.03.2019, 11:36

bardzo proszę o pomoc

pomagam.pl/andrzejkulis

14.03.2019, 10:53

Mośki chcą odszkodowania od Polski. Na Starym Mieście w Lublinie ca 80% nieruchomości co jeszcze nie mają właścicieli należała do Żydów - teraz do Ich spadkobierców. Dlaczego nie odbierają tych nieruchomości i nie remontują zrujnowanych kamienic.? A nie Żyd z USA O. Lange nacjonalizował z kacapami własność Polaków. Polacy stracili: zamki, pałace, dwory , fabryki, kopalnie, gorzelnie, domy handlowe, restauracje , mieszkania, domy mieszkalne i co. Część wygnali za granicę po nacjonalizacji a reszta siedzi cicho bo nie wolno Im tak jak mośkom upomnieć się o swoje. A Ten mosiek w spódnicy z warszafki to nie zabawiał się w Św. Mikołaja i nie rozdawał odrestaurowanych kamienic?

14.03.2019, 10:33

Czaputko larwo poniżasz Polske i Polaków ,jestes pomiatany przez wszystkich plują ci w morde a ty mówisz że deszczyk pada:).Won ze stanowiska pajacyku !

14.03.2019, 10:15

Czyżby, polski Sejm chciał ocenzurować wolność prasy w Polsce. O sprawach żydowskich należy mówić bez kamuflażu. Choćby tak jak tu:
https://www.youtube.com/watch?v=4CeTkv89RBA

14.03.2019, 09:59

W 1996 roku podczas Światowego Kongresu Żydów Izrael Singer zapowiedział, że Polska będzie poniżana i opluwana na arenie międzynarodowej, jeśli nie spełni żydowskich żądań. Jak bardzo te słowa okazały się prorocze…
I, co? Polska i Polacy mają milczeć. To, że inni padli na kolana, to ich sprawa. Jak chcą, to niech płacą.

14.03.2019, 09:53

wisi na deskach

14.03.2019, 09:38

żyda można poznać jak ma " Kaca" a nie tego co pije mleko.

14.03.2019, 09:38

Może potrzebny jeszcze artykuł jak rozpoznać żydo-ukrainca.

14.03.2019, 08:51

A najlepszy to Ten gość co jeżdził do Pinocheta. Teraz dba o moralność polskiej prasy. A w nosie ma paszkwile mośków w Tv, prasie, filmach i przemówieniach. Brawo drobny naprawiaczu Polski.

14.03.2019, 08:48

Przecież Żyd to jeniusz a tu taki tytuł? Ten z Geteborga bibliotekarz zgarnia co m-c 6 tys polskiej emerytury. A pracował do 1952 r. A ile wynosi przeciętna emerytura Polaka, który przepracował 40 lat w Polsce?