W hotelu Gold Coast w Hong Kongu przedstawiciele stoczni odebrali nagrodę w kategorii "Najlepsza światowa produkcja jachtu żaglowego powyżej 15 m".Asia Boating Awards to konkurs organizowany przez branżowe pisma Asia-Pacific Boating oraz China Boating. Od ponad jedenastu lat wybiera najlepsze produkty, a także usługi z branży nautyczno-luksusowej w rejonie azjatyckim. Jury wybiera zwycięzców w ponad dwudziestu kategoriach.

Nagrodzony Sunreef 74 to katamaran żaglowy o długości 22,5 m. Jednostka charakteryzuje się wnętrzami o łącznej powierzchni ponad 240 mkw.
Pierwszy jacht z linii Sunreef 74 - the WildBerry został zwodowany pod koniec ubiegłego roku. Katamaran kilka tygodni temu dopłynął na Florydę w USA, gdzie oficjalnie został przekazany właścicielom. Obecnie w stoczni trwają prace konstrukcyjne nad kolejnymi jednostkami tej serii.

To już kolejna nagroda zdobyta w Chinach przez gdańskiego producenta luksusowych katamaranów od momentu otwarcia w 2013 r.

biura Sunreef Yachts w Szanghaju. W listopadzie Sunreef 156 Ultimate zdobył nagrodę "Best of the Best" w kategorii "Najlepsza jednostka żaglowa roku 2014" w rankingu chińskiej edycji luksusowego magazynu Robb Report. Wcześniej stocznia zdobyła jeszcze trzy wyróżnienia.
Stocznia w Gdańsku  stawia na zasobny rynek chiński, ale nie tylko. Posiada rozwiniętą siatkę partnerów na całym świecie, a także własne biura reprezentacyjne - oprócz Chin także w USA i na Bliskim Wschodzie.