IX Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych

  IX Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych

  Anita Białous

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Odbywający się już od dziewięciu lat Międzynarodowy Festiwal "Kalejdoskop Form Muzycznych" to inicjatywa gdańskiego Teatru Otwartego.
  W tym roku trójmiejskich melomanów czeka aż dziewięć koncertów, które odbywać będą się we wszystkie weekendy sierpnia. Festiwal zainauguruje sobotni koncert zatytułowany "Od Bacha do współczesności" w ewangelicko - augsburskim kościele pw. Zbawiciela (Sopot, skwer Otto Bowiena 5).

  Z repertuarem dwóch wybitnych niemieckich kompozytorów - Bacha i Beethovena - zmierzą się organista katedry św. Jana w Lüneburgu w Niemczech, Joachim Vogelsanger, tenor Jacek Szymański, skrzypaczka Natalia Walewska, pianiści Maciej Gański, Anna Mikolon i Rafał Lewandowski oraz dyrektor teatru Dariusz Wójcik (recytacja). Kolejne odsłony tegorocznego Kalejdoskopu Form Muzycznych wypełnią muzyka żydowska, przeboje muzyki klasycznej i popularnej w różnych opracowaniach, ludowe pieśni Rosji, tradycyjne brzmienia Węgier i krajów arabskich oraz pieśni polskie i włoskie.
  Usłyszymy m.in. irańskiego muzyka Esmaeila Salariego, grającego na instrumencie ludowym zwanym santoor, oraz węgierski zespół kameralny Teka. Wszystkie koncerty rozpoczynać się będą o g. 19. Bilety: 20 i 30 zł (do nabycia na miejscu przed koncertem).

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo