Internetowa rekrutacja do gdańskich placówek przedszkolnych i podstawówek. Od 2 marca 2020 roku. Co trzeba wiedzieć?

Sandra Janikowska
W poniedziałek, 2 marca 2020 roku ruszy internetowa rekrutacja do gdańskich jednostek przedszkolnych i szkół podstawowych. Co trzeba wiedzieć? Pixabay
W poniedziałek, 2 marca 2020 roku ruszy internetowa rekrutacja do gdańskich jednostek przedszkolnych i szkół podstawowych. Od godziny 9 rodzice i opiekunowie będą mieli możliwość wypełnić formularz zgłoszeniowy. Co trzeba wiedzieć o rekrutacjach w gdańskich placówkach?

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

Wnioski rekrutacyjne rodzice lub opiekunowie mogą złożyć do 13 marca do godz. 15:00. Warto pamiętać, że o przyjęciu dziecka do przedszkola nie decyduje kolejność zgłoszeń.

Rodzice w procesie rekrutacyjnym mogą wybrać maksymalnie pięć placówek. Rekrutacji dokonywać można TUTAJ.

W 2020 roku w procesach rekrutacyjnych doszło dodatkowe kryterium przyjmowania dzieci do przedszkoli. Otóż, pociechy szczepione zgodnie z harmonogramem otrzymają dodatkowe 19 punktów.

Elektroniczna rekrutacja nie obejmuje dzieci kontynuujących pobyt w jednostce przedszkolnej. W takiej sytuacji opiekunowie składają jedynie u dyrekcji danej placówki kartę kontynuacji wychowania przedszkolnego, którą należy złożyć w dniach od 17 do 28 lutego 2020 roku do godz. 15.

Przypominamy, że rekrutacja do przedszkoli została zespolona z naborem do szkolnych oddziałów przedszkolnych.

ZOBACZ TAKŻE: Gala plebiscytu "Przedszkole na medal" w Gdańsku. Rozdaliśmy nagrody laureatom ze wszystkich powiatów Pomorza [zdjęcia, wideo]

Rekrutacja do klas pierwszych

W rekrutacji do klas I na kolejny rok szkolny (2020/2021) udział wezmą 7-letnie dzieci, które zostały objęte obowiązkiem szkolnym. Ale to nie koniec! W naborze na następny rok szkolny uczestniczyć mogą także 6-letnie pociechy, ale tylko na wniosek rodzica. W przypadku tych ostatnich niezbędna jest opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej lub korzystanie z wychowania przedszkolnego w minionym roku szkolnym.

Gdy chcemy, żeby nasza pociecha pobierała naukę w szkole obwodowej - wystarczy jedynie wypełnić i wydrukować zgłoszenie z Gdańskiej Platformy Edukacyjnej i złożyć w wybranej szkole obwodowej. Natomiast, jeśli chcemy posłać dziecko do szkoły podstawowej poza naszym obwodem należy wziąć udział w rekrutacji internetowej.

Warto pamiętać, że w tej sytuacji można wskazać maksymalnie trzy preferencje szkolne. Wypełniony i pobrany wniosek należy dostarczyć do szkoły, która widnieje na pierwszym miejscu wśród naszego wyboru.

Dni otwarte w szkołach

Z ofertą gdańskich szkół podstawowych rodzice będą mieli szansę zapoznać się podczas dni otwartych. Jak wynika z dostępnych informacji te odbędą się:

  • w sobotę 15 lutego
  • w sobotę 22 lutego
  • w sobotę 29 lutego

To właśnie wtedy opiekunowie będą mieli szansę upewnić się czy ich dziecko jest gotowe na rozpoczęcie edukacji w danym miejscu. W spotkaniach rekrutacyjnych wezmą udział m.in. specjaliści, członkowie poradni psychologiczno-pedagogicznych i nauczyciele ze szkół podstawowych. Będą oni bowiem udzielać wsparcia i odpowiadać na wszelkie pytania rodziców.

Przypominamy, że istnieje także możliwość zwiedzenia szkół w celu zapoznania się z otoczeniem.

ZOBACZ: Rekrutacje do przedszkoli w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Będzie walka o miejsca?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

L
Lena

Cześć! Nazywam się Lena, mam 27 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - http://loveto.one/lena92

Dodaj ogłoszenie