III Liga. Gedania Gdańsk odbiła się po ostatniej zaskakującej przegranej. Trzy bramki zaaplikowała Świtowi Szczecin

Mecz Gedanii Gdańsk ze Świtem Szczecin zaczął się źle dla gospodarzy, ale potrafili oni zakończyć go z przytupem Przemyslaw Swiderski
Rywalizacja Gedanii 1922 Gdańsk z Olimpią Grudziądz i drugą drużyną Pogoni Szczecin w III Lidze będzie jeszcze bardzo wciągająca. Gedaniści utrudnili sobie zadanie walki o pierwsze miejsce po tym, jak niespodziewanie przegrali 1:2 ze Stolemem Gniewino. W sobotę, 18 marca 2023 roku poprawili się jednak w spotkaniu ze Świtem Szczecin.

Gedania 1922 Gdańsk w czołówce drugiej grupy 3 Ligi

Gdańska drużyna przystąpiła do sobotniego spotkania ze Świtem z mocnym postanowieniem wygranej, ale nie była należycie skoncentrowana, bo już w 2 minucie przegrywała 0:1. Swoją okazję na zaskoczenie gospodarzy wykorzystał Szymon Kapelusz. Na szczęście, wraz z upływem czasu gedaniści zaczęli się odbudowywać, czego efektem były jeszcze dwa gole przed przerwą. Wyrównał z rzutu karnego Wojciech Zyska, a następnie na prowadzenie wyprowadził Marek Niewiadomski.

Świt stracił pewność siebie i potwierdził, że jest w sportowym dołku, przegrywając już trzecie ligowe spotkanie z rzędu. Golem na 3:1 wynik ustalił natomiast doświadczony Adam Duda.

Gedania 1922 ma po 20 meczach 43 punkty na koncie. Gorzej, że już trzy więcej ma Olimpia Grudziądz. Komplet zyskała m.in. za mecz 11 marca w Szczecinie... ze Świtem, który nie próbował odśnieżać boiska po opadach śniegu i został za to ukarany walkowerem. 41 punktów ma także Pogoń II Szczecin, która na razie rozegrała 18 spotkań.

W pozostałych spotkaniach z udziałem pomorskich III-ligowców padały remisy. Po trafieniach Patryka Soboczyńskiego i Filipa Tomasiewicza Stolem Gniewino zremisował 2:2 w Stargardzie z Błękitnymi. Cartusia Kartuzy z Vinetą Wolin zremisowała natomiast 1:1, chociaż do 88 minuty prowadziła po golu Piotra Gryszkiewicza.

W niedzielę, 19 marca o godz. 14 derby KP Starogard Gdański - Bałtyk Gdynia.

Gedania Gdańsk - Świt Szczecin 3:1 (2:1)
Bramki:
0:1 Szymon Kapelusz (2), 1:1 Wojciech Zyska (33-karny), 2:1 Marek Niewiadomski (44), 3:1 Adam Duda (79)

Gedania: Zieliński - Stawikowski, Bąk, Flis - Szymański (65 Gajewski), Zyska, Sumiński (65 Pogorzalski), Kankowski (88 Waliszewski) - Niewiadomski, Zalewski (88 Łazarski) - Duda (82 Apostołowicz)