Idziemy na lekcje i na... mecz

  Idziemy na lekcje i na... mecz

  Maciej Jędrzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Pierwszy, symboliczny dzwonek szkolny dla Pomorza zabrzmiał w Publicznym Gimnazjum im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Lubichowie. Sygnał z tradycyjnego, ręcznego dzwonka dał wicekurator pomorski Marek Strociak.
  Był jednym z wielu gości, którzy wczoraj uczestniczyli w uroczystościach wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego w Lubichowie, koło Starogardu Gd. Byli też wśród nich m.in. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, wicewojewoda pomorski Michał Owczarczak i Arkadiusz Jarkiewicz, dyrektor administracyjny z resortu edukacji.

  Dla lubichowian był to wyjątkowy dzień także z powodu otwarcia w gimnazjum hali sportowej.
  Obiekt o powierzchni ponad 2 tys. m kw. kosztował prawie 5,2 mln zł i powstał przy wsparciu gminy pieniędzmi z resortu sportu i PFRON. Poświęcił go ks. biskup diecezji pelplińskiej Jan Bernard Szlaga. - Ta hala to nie tylko boisko i szatnie, ale i pomieszczenia kuchenne, które umożliwią przygotowanie posiłków naszym uczniom - mówił Sławomir Bieliński, wójt gminy Lubichowo.

  Wczoraj na Pomorzu otworzono też trzy boiska w ramach rządowego programu "Moje boisko - Orlik 2012". W Przodkowie - przy Zespole Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum, w Kościerzynie - przy Zespole Szkół Publicznych nr 2 i w Człuchowie - przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. W tym ostatnim mieście to już drugie boisko. Kilka tygodni wcześniej "orlikowy" kompleks otwierano przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

  - Niedługo wpadnę w nałóg przyjeżdżania do Człuchowa - śmiał się obecny na otwarciu minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki.
  Pierwszy mecz na człuchow-skim boisku rozegrali młodzicy Piasta Człuchów i Chojniczanki. Ci drudzy wygrali 2:0. - Proszę! Mamy na naszym boisku pierwszego Orła - tak Drzewiecki mówił o Kamilu Orzłowskim z Chojniczanki, na którego koszulce widniał napis "Orzeł".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo