MKTG SR - pasek na kartach artykułów

I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku z dużym wyróżnieniem. Szkoła została wybrana przez Ministerstwo Obrony Narodowej

Marcin Kapela
W piątek, 3 lipca br. w ramach uroczystości z okazji pierwszego roku funkcjonowania Narodowego Centrum Bezpieczeństw Cyberprzestrzeni zainaugurowany został program „CYBER.MIL z klasą”. Do stolicy pojechała dyrektor I LO Katarzyna Wach, żeby podpisać umowę utworzenia od września 2021 r. klasy o profilu cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne. To duże wyróżnienie dla lęborskiej szkoły, która jako jedna z 16 w Polsce (po jednej w każdym województwie) została wybrana przez komisję konkursową MON.

W piątek, 3 lipca br. w ramach uroczystości z okazji pierwszego roku funkcjonowania Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni zainaugurowany został program „CYBER.MIL z klasą”. Do stolicy pojechała dyrektor I LO w Lębotku Katarzyna Wach, żeby podpisać umowę utworzenia od września 2021 r. klasy o profilu cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne. To duże wyróżnienie dla lęborskiej szkoły, która jako jedna z 16 w Polsce (po jednej w każdym województwie) została wybrana przez komisję konkursową MON.

Certyfikaty dla 16 szkół

Minister obrony narodowejMariusz Błaszczak wręczył na terenie Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni certyfikaty dla 16 szkół średnich, w których powstaną klasy o profilu "cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne". Wszystko w ramach programu "CYBER.MIL z klasą". Zakłada on kształcenie uczniów w zakresie informatyki na potrzeby wojska i bezpieczeństwa państwa.

- Zasadniczym kryterium wyboru szkół przez komisję był oczywiście wysoki poziom nauczania, ale też zależało nam na tym, że jeśli ten wysoki poziom jest reprezentowany przez kilka szkół w województwie, to certyfikat trafi do szkoły z mniejszej miejscowości. Tak jest w większości przypadków, chodzi nam o to, żeby dać szansę młodym ludziom, którzy mieszkają w mniejszych miejscowościach, aby mogli rozwijać swój talent i w ten sposób służyć ojczyźnie. Żeby Wojska Obrony Cyberprzestrzeni i NCBC mogły się rozwijać, potrzebujemy dopływu świeżej krwi. Stąd też program "CYBER.MIL z klasą", który daje gwarancję tego, że absolwenci certyfikowanych szkół średnich sprofilowanych w ten sposób będą trafiać - mam nadzieję do NCBC, czy Wojskowej Akademii Technicznej i będą podnosili swoje umiejętności - mówił na uroczystości z udziałem dyrektorów szkół minister obrony narodowej.

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni powołane w 2019 roku to wyspecjalizowana, instytucja MON, która - razem z podległymi jednostkami - odpowiada za bezpieczeństwo polskiej cyberprzestrzeni oraz budowę, rozwój i utrzymanie systemów IT wykorzystywanych przez resort obrony narodowej.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki