I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku z dużym wyróżnieniem. Szkoła została wybrana przez Ministerstwo Obrony Narodowej

Marcin Kapela
Marcin Kapela
W piątek, 3 lipca br. w ramach uroczystości z okazji pierwszego roku funkcjonowania Narodowego Centrum Bezpieczeństw Cyberprzestrzeni zainaugurowany został program „CYBER.MIL z klasą”. Do stolicy pojechała dyrektor I LO Katarzyna Wach, żeby podpisać umowę utworzenia od września 2021 r. klasy o profilu cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne. To duże wyróżnienie dla lęborskiej szkoły, która jako jedna z 16 w Polsce (po jednej w każdym województwie) została wybrana przez komisję konkursową MON.

W piątek, 3 lipca br. w ramach uroczystości z okazji pierwszego roku funkcjonowania Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni zainaugurowany został program „CYBER.MIL z klasą”. Do stolicy pojechała dyrektor I LO w Lębotku Katarzyna Wach, żeby podpisać umowę utworzenia od września 2021 r. klasy o profilu cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne. To duże wyróżnienie dla lęborskiej szkoły, która jako jedna z 16 w Polsce (po jednej w każdym województwie) została wybrana przez komisję konkursową MON.

Certyfikaty dla 16 szkół

Minister obrony narodowejMariusz Błaszczak wręczył na terenie Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni certyfikaty dla 16 szkół średnich, w których powstaną klasy o profilu "cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne". Wszystko w ramach programu "CYBER.MIL z klasą". Zakłada on kształcenie uczniów w zakresie informatyki na potrzeby wojska i bezpieczeństwa państwa.

- Zasadniczym kryterium wyboru szkół przez komisję był oczywiście wysoki poziom nauczania, ale też zależało nam na tym, że jeśli ten wysoki poziom jest reprezentowany przez kilka szkół w województwie, to certyfikat trafi do szkoły z mniejszej miejscowości. Tak jest w większości przypadków, chodzi nam o to, żeby dać szansę młodym ludziom, którzy mieszkają w mniejszych miejscowościach, aby mogli rozwijać swój talent i w ten sposób służyć ojczyźnie. Żeby Wojska Obrony Cyberprzestrzeni i NCBC mogły się rozwijać, potrzebujemy dopływu świeżej krwi. Stąd też program "CYBER.MIL z klasą", który daje gwarancję tego, że absolwenci certyfikowanych szkół średnich sprofilowanych w ten sposób będą trafiać - mam nadzieję do NCBC, czy Wojskowej Akademii Technicznej i będą podnosili swoje umiejętności - mówił na uroczystości z udziałem dyrektorów szkół minister obrony narodowej.

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni powołane w 2019 roku to wyspecjalizowana, instytucja MON, która - razem z podległymi jednostkami - odpowiada za bezpieczeństwo polskiej cyberprzestrzeni oraz budowę, rozwój i utrzymanie systemów IT wykorzystywanych przez resort obrony narodowej.

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie