Hokej: Słaba skuteczność gdańszczan i porażka z mistrzami Polski

Stoczniowiec w piątek wygrał z Sanokiem, w niedzielę nie dał rady Cracovii
Stoczniowiec w piątek wygrał z Sanokiem, w niedzielę nie dał rady Cracovii Przemek Świderski
Czwarty mecz i trzecie porażka hokeistów Energi Stoczniowca w tym sezonie w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokeja. Gdańszczanie przegrali w "Olivii" z aktualnymi mistrzami Polski, Cracovią Kraków, 2:4.

To druga porażka podopiecznych trenera Andrzeja Słowakiewicza z tym zespołem, bo wcześniej ulegli Cracovii pod Wawelem w meczu rozegranym awansem.

I znowu o przegranej gdańszczan zadecydowała słaba skuteczność, bo drużyna z Krakowa nie rozegrała w Gdańsku jakiegoś specjalnie dobrego spotkania. Wprawdzie goście szybko objęli prowadzenie, ale gospodarze w 17. minucie Paweł Skrzypkowski doprowadził do wyrównania. Błędy w obronie zadecydowały o tym, że hokeiści Cracovii w tej tercji jeszcze dwukrotnie pokonali Przemysława Odrobnego. W drugiej tercji goli nie było. Emocji nie zabrakło w ostatniej odsłonie tego spotkania. Już w 24. sekundzie po rozpoczęciu gry gola dla Stoczniowca strzelił Bartłomiej Wróbel.

Gdańszczanie atakowali i dążyli do odrobienia strat, ale nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji. A tuż przed końcem meczu goście strzelili czwartego gola.

Energa Stoczniowiec - Cracovia 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
Bramki: 0:1 Musiał as. Kłys (6.07), 1:1 Skrzypkowski as. B.Wróbel, M.Wróbel (16.41), 1:2 D.Laszkiewicz as. Słaboń, L.Laszkiewicz (18.15), 1:3 Radwański as. Łopuski (19.23), 2:3 B.Wróbel as. M.Wróbel, Furo (40.24), 2:4 Musiał as. Piotrowski (56,36).

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Smeja - Kwieciński, Mateusz Rompkowski - Maj, Maciejewski - Skrzypkowski oraz Benasiewicz, Skutchan - Rzeszutko - Jankowski, Strużyk - Zachariasz - Vitek, Furo - M. Wróbel, B. Wróbel, Chmielewski - Ziółkowski - Wróblewski.

CRACOVIA: Rączka; Wajda - Csorich, Dudaś - Dulęba, Noworyta - Kłys, Landowski - Guzik, L. Laszkiewicz - Słaboń - D. Laszkiewicz, Radwański - Pasiut - Łopuski, Piotrowski - Musiał - Drzewiecki, Rutkowski - Biela - Witowski.