Hokeiści Stoczniowca wybrali Zagłębie

Zagłębie Sosnowiec będzie rywalem Energi Stoczniowca w pierwszej rundzie play off. Stawką będzie awans do półfinałów mistrzostw Polski. Teraz jednak nastąpi czas dla reprezentacji Polski, a play off rozpoczną się 13. lutego. W ostatniej kolejce zasadniczej części sezonu gdańszczanie pokonali w "Olivii" właśnie zespół Zagłębia 6:2.

Stoczniowiec miał już zapewnione trzecie miejsce w tabeli przed play off, ale podopieczni trenera Henryka Zabrockiego zdawali sobie sprawę, że to dla nich ważne spotkanie. Gdańszczanie sami bowiem mogli wybierać sobie rywala w fazie play off. W przypadku wygranej przeciwnikiem byłoby właśnie Zagłębie, a przy porażce Naprzód Janów.

A nasi hokeiści, którzy mogli sobie wybrać rywala w pierwszej rundzie play off, chcieli trafić właśnie na Zagłębie, z którym w tym sezonie gra im się lepiej. Do tego potrzebna była wygrana z Zagłębiem i ten cel drużyna trenera Zabro- ckiego zrealizowała.

Stoczniowiec objął prowadzenie w pierwszej tercji po strzale Macieja Urbanowicza. Później jednak sytuacja na lodowisku przybrała zły obrót dla zespołu gospodarzy. Po bramkach Antona Lezo i Sebastiana Bieli gdańszczanie przegrywali w 32. minucie 1:2.

Gospodarze wzięli się do pracy i szybko pokazali swoją wyższość nad hokeistami z Sosnowca. W ciągu niespełna trzech minut strzelili trzy gole i po drugiej tercji mieli dwa trafienia przewagi.
W końcówce spotkania Stoczniowiec dobił rywala, a krążek do siatki skierowali Peter Hurtaj i Marek Sowiński. Te gole przypieczętowały zasłużone zwycięstwo.

Energa Stoczniowiec Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)
Bramki: 1:0 Maciej Urbanowicz (15), 1:1 Anton Lezo (25), 1:2 Sebastian Biela (32), 2:2 Wojciech Jankowski (34), 3:2 Piotr Poziomkowski (37), 4:2 Maciej Urbanowicz (38), 5:2 Peter Hurtaj (57), 6:2 Marek Sowiński (59).

Energa Stoczniowiec: Odrobny - Rompkowski, Bigos; Łopuski, Hurtaj, Vitek - B. Wróbel, Benasiewicz; Strużyk, Urbanowicz, Furo - Kabat, Smeja; Sowiński, Poziomkowski, Jankowski - Prygoń.