Hokeiści MH Automatyki Gdańsk bliscy utrzymania

Piotr Hukało
Gdańscy hokeiści po raz trzeci pokonali Nestę Mires Toruń i są już o krok od utrzymania się w PHL. W niedzielę wygrali z rywalem 4:2.

Po niedzielnym spotkaniu najważniejsza wiadomość dla gdańskich hokeistów jest taka, że utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze mają na wyciągnięcie ręki. Dopełnić dzieła będą mogli już w najbliższy piątek w Toruniu. Wówczas rozegrają z rywalem mecz numer pięć. Jak na razie prowadzą bowiem w serii 3-1. Początek pojedynku zaplanowano na godz. 18.30.

A co do niedzielnego spotkania w hali Olivia, to nie zaczęło się ono po myśli gospodarzy. Najpierw gdańszczanie mieli problemy z karami, a już od 6. minuty musieli gonić wynik po trafieniu Artema Mogili. Podopieczni trenera Andrieja Kowalewa jeszcze w pierwszej tercji zdołali jednak wrócić do gry po bramce Jana Stebera.

Z kolei druga tercja była już popisem jednego zawodnika - Adriana Kastela-Dahla, który trzy razy wpisał się na listę strzelców i tym samym zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, bo w kolejnym fragmencie spotkania bramki już nie padły.

MH Automatyka Gdańsk - Nesta Mires Toruń 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

0:1 Mogila (6 min.)
1:1 Steber (18)
2:1 Kastel-Dahl (25)
3:1 Kastel-Dahl (31)
3:2 Trachanow (34)
4:2 Kastel-Dahl (38)